Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Navitel MS700 – nawigacja, która doprowadzi do celu

Udostępnij

Czasy, gdy rynek nawigacji samochodowych był w szczycie swojego rozwoju, już minęły. Nie oznacza to jednak, że producenci rezygnują z tworzenia modeli na miarę klientów, którzy pozostali wierni tej technologii. Do producentów, którzy się nie poddają należy między innymi firma Navitel, która zaprojektowała 7-calową nawigację MS700. Nawigacja od Navitel daje dostęp do map 45 krajów, które możemy dożywotnio aktualizować.

Obudowa

Obudowa urządzenia została wykonana z czarnego plastiku. Części są spasowane ze sobą w sposób prawidłowy, ich połączenie jest solidne. Przycisk włączenia MS700 znajduje się w jego górnej części, natomiast z lewej strony jest wejście słuchawkowe, slot na kartę microSD oraz miniUSB. Obudowa jest przyjemna w dotyku, nie palcuje się, całe urządzenie zaprojektowano bez ekstrawagancji, co jest jego niewątpliwą zaletą.

NAVITEL MS700

Wyświetlacz

Nawigacja posiada ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 800×480 pikseli. Poza tym, że ekran jest dobrze doświetlony i świetnie sprawdza się nawet, gdy pada na niego mocne światło, to nie jest on raczej mocną stroną tego urządzenia. Pierwszą wadą jest niebyt wysoka rozdzielczość, a do tego ekran jest pokryty nakładką, która zapobiega odbijaniu światła. Spełnia tą funkcję, jednak znacząco wpływa to na jakość obsługi dotyku.

Akcesoria

Do MS700 producent dołączył uchwyt do nawigacji, ładowarkę samochodową, instrukcję, kabel miniUSB oraz materiałowy pokrowiec. Ponadto w gratisie otrzymujemy licencję Navitel na smartfona, dzięki czemu, poza samym urządzeniem możemy korzystać z map Navitel przez rok. Dużym minusem jest natomiast długość kabli, która może nie wystarczyć w przypadku niektórych modeli aut.

Obsługa

Jeśli chodzi o obsługę urządzeń Navitel, nie należy ona do zbyt trudnych. Łatwo się połapać, wobec czego nie stanowi żadnej żadnego problemu szybkie znalezienie trasy. W MS700 pracuje system Windows CE, do którego jednak użytkownik nie ma bezpośredniego dostępu. Urządzenie posiada w zasadzie dwie funkcje – nawigowanie oraz odtwarzacz plików audio. Sercem nawigacji jest procesor ARM Cortex-A7, 800 MHz i 256 MB pamięci RAM, a do plików audio możemy wykorzystać 8 GB pamięci wbudowanej, jak również możemy skorzystać ze slotu na karty SD. Bardzo ciekawą i zarazem przydatną funkcją jest to, że MS700 posiada wbudowany transmiter FM, co sprawia, że komunikaty i dźwięki odtwarzania możemy odsłuchać z radia samochodowego.

NAVITEL MS700

Nawigacja

Navitel MS700 prawidłowo spełnia swoją podstawową funkcję nawigowania kierowcy. Brak jest problemów z dojazdem, nawet w przypadku małych miejscowości – nawigacja dobrze sobie radzi. Może pojawić się problem z aktualizacją miejsc na mapie, to znaczy restauracje itp., jednak jeśli chodzi o same drogi, nawigacja spełnia wymagania. Większym problemem w tej kwestii okazuje wnętrze urządzenia, które zdaje się nie do końca nadążać, stąd MS700 czasami, kolokwialnie mówiąc, zamula, jednak tylko w przypadku wybierania miejsca docelowego.

Przy wyborze miejsca, w ogóle przy korzystaniu z MS700 najbardziej irytujące jest archaiczne kliknięcie po każdym dotknięciu ekranu. Nawigacja ma 7 cali, wobec czego jest to urządzenie dość spore, co może nieco przeszkadzać kierowcy. Do tego, jeśli zdecydujemy się sugerować obrazem podczas jazdy, to może to stawić problem, ponieważ na mapie jest dużo ikon, które mogą zaburzyć odczytywanie informacji. Jednak dużym plusem urządzenia są bardzo wyraźne komunikaty głosowe, do wyboru mamy 4 rodzaje głosów, 2 męskie i 2 żeńskie. Najczęściej jednak słuchamy komunikatów nawigacji zamiast wpatrywać się w ekran, wobec czego drobne mankamenty MS700 nie są tak istotne przy normalnym użytkowaniu.

Zobacz

PGNiG ma rezerwację mocy regazyfikacyjnych w terminalu LNG w Kłajpedzie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzyskało przydział mocy regazyfikacyjnych w litewskim terminalu LNG, co zapewni spółce możliwość sprowadzenia ponad 0,5 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie. Okres rezerwacji wynosi 10 lat - podało PGNiG w komunikacie prasowym.

Po otwarciu Baltic Pipe “pistolet gazowy” Putina traci na znaczeniu

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe kończy w symboliczny sposób rosyjski dyktat w kwestii dostaw gazu, a przed Polską i państwami Europy Środkowo-Wschodniej otwiera nowe możliwości współpracy - mówi w rozmowie z PAP eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska.

Zacznie się sprzedaż węgla brunatnego nie spełniającego norm? Padła propozycja

Sejmowa komisja gospodarki zaproponowała w czwartek, by czasowo zawiesić zakaz sprzedaży węgla brunatnego niespełniającego norm i kary za jego sprzedaż. Poprawkę w tej sprawie zgłoszono do projektu ustawy ws. wsparcia przedsiębiorców w związku z wysokimi cenami energii.

Strategia Action zaczyna przynosić efekty. “Idą niepewne czasy”

28 września br. GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe...

Polska energetyka pod ostrzałem hakerów. Czy mogą spowodować blackout?

CERT podaje, że w 2021 roku prawie 14% wszystkich...

Czarnek: jeżeli samorząd nie będzie ogrzewał szkoły, to wystąpimy o zarząd komisaryczny

Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona dla jego dzieci, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny - powiedział PAP szef MEiN Przemysław Czarnek.
- Reklama -

REKLAMA