Nazwa.pl – certyfikaty SSL gratis do domeny

Zobacz

- Reklama -

Dziś w nazwa.pl rozpoczął się proces nadawania certyfikatów SSL dla ponad 500 tys. domen klientów firmy. Dodatkowo firma wprowadziła także protokół HTTP/2 wykorzystujący bezpieczne połączenia z użyciem komercyjnych certyfikatów SSL, dzięki czemu możliwe jest przyspieszenie działania serwisów WWW klientów. Oba wdrożenia realizowane są w ramach dotychczasowej opłaty za domenę i hosting. Od tej pory klienci firmy wraz z domeną otrzymają certyfikat SSL za darmo.

Rynkowa wartość wdrożenia to ponad 50 mln złotych – tyle na wolnym rynku kosztowałyby wszystkie udostępnione przez firmę certyfikaty SSL. Nazwa.pl dostarcza je klientom w ramach opłat za domeny. Dzięki temu serwisy klientów firmy będą zawsze wyświetlane jako bezpieczne, nawet po zmianach zaplanowanych na koniec lipca przez twórców przeglądarki internetowej Google Chrome. W dodatku certyfikaty SSL w połączeniu z protokołem HTTP/2 przyspieszają działanie serwisów WWW znajdujących się na serwerach nazwa.pl.

Efekt synergii

Nawet 10-krotne przyspieszenie ładowania stron WWW to efekt połączenia technologii szyfrowania SSL i protokołu HTTP/2. Jak to rozwiązanie działa w praktyce, można sprawdzić na przygotowanej przez nazwa.pl testowej stronie https://http2.nazwa.pl.

Bezpiecznie i szybko

Dzięki działaniu nazwa.pl ilość domen w polskim Internecie prawidłowo zabezpieczonych certyfikatem SSL wzrośnie ponad dwukrotnie. Firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom i potrzebie, jaka pojawiła się na rynku. W lipcu najpopularniejsza przeglądarka internetowa Google Chrome będzie oznaczać strony nieposiadające certyfikatu SSL jako niebezpieczne. Klienci nazwa.pl nie muszą się już tym martwić. Obecnie użytkownicy serwisów oczekują szybkości działania i bezpieczeństwa. Nazwa.pl wprowadza oba te parametry na niespotykany na polskim rynku poziom.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -