in ,

Nestmedic S.A. i Medicover rozpoczynają współpracę

Rynek telemedycyny w Polsce dopiero się rozkręca, ale istnieje już wiele firm, które swoją ofertę mają już bardzo szeroko rozwiniętą w tym zakresie. W kierunku telemedycyny podąża także właśnie nawiązana współpraca spółek Nestmedic i Medicover.

Spółka Nestmedic SA podpisała list intencyjny z firmą medyczną Medicover – liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółki przeprowadzą wspólnie program pilotażowy o charakterze komercyjnym, w ramach którego Nestmedic zapewni zakwalifikowanym do badań pacjentkom wybranych placówek medycznych należących do grupy Medicover usługę telemedyczną bazującą na systemie Pregnabit. Pilotaż to pierwszy etap działań. Po jego pomyślnym zakończeniu celem współpracujących firm będzie wdrożenie mobilnego systemu teleKTG Pregnabit w placówkach Medicover.
Tylko w Polsce Medicover opiekuje się ponad 8,5 tys. firm i ponad 660 tys. pacjentów indywidualnych. Firma już od przeszło 10 lat stawia na rozwój usług telemedycznych w swoich placówkach, udostępniając pacjentom e-wizyty czy możliwość telefonicznego uzyskania porady lekarskiej.

Czym zajmują się spółki?

Medicover to już druga sieć placówek medycznych, która chce współpracować z Nestmedic. Spółka ogłosiła niedawno podjęcie wspólnych działań z Grupą Blue Medica, podpisała także list intencyjny z niemieckim centrum telemedycznym Zentrum für Telemedizin (ZTM) w Bad Kissingen.
Medicover jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej oferującej pełny zakres opieki medycznej dla firm i klientów indywidualnych. Centra Medicover zlokalizowane są w największych miastach Polski, grupa współpracuje także z ponad tysiącem placówek medycznych w całym kraju.
Nestmedic SA powstał w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe stworzył innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu certyfikowanego, profesjonalnego urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny.

12 czerwca 2017 roku spółka zadebiutowała na NewConnect.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Navitel nagrodzony znakiem “Dobra Marka 2017”

Wheel Lynx

Najszybszy deszyfrator ruchu SSL/TLS na świecie