Niepewność i niski popyt – jak wpływają na rynek IoT?

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

IDC Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide szacuje, że wydatki przedsiębiorstw na Internet rzeczy w 2022 r. osiągną w Europie 208 miliardów dolarów i będą nadal odnotowywać dwucyfrowy wzrost do 2026 r. bez względu na pandemię, inflację, niski popyt, zakłócenia łańcucha dostaw i konflikty geopolityczne. IDC oczekuje, że europejski rynek IoT będzie nadal się rozwijał i rozszerzał, choć w wolniejszym tempie niż przed wojną rosyjsko-ukraińską. Ten wzrost będzie kontynuowany w 2022 r. w różnych sektorach, takich jak produkcja, handel detaliczny, infrastruktura i opieka zdrowotna, gdzie konieczność utrzymania działalności i poprawy wydajności jest niezbędna.

Oczekuje się, że w 2022 r. największy udział w wydatkach przypadnie na sektor produkcji i zasobów, napędzany przypadkami użycia związanymi z konserwacją predykcyjną i rozwiązaniami do zarządzania aktywami produkcyjnymi, w których rozwiązania IoT są wykorzystywane do usprawnienia zdalnego śledzenia, monitorowania i konserwacji w organizacjach produkcyjnych urządzenia przemysłowe w łańcuchu wartości produkcji.

Najszybsze zastosowanie będzie miało ładowanie pojazdów elektrycznych w Europie, napędzane przez ekspansję komercyjnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na całym kontynencie, z IoT umożliwiającym dostępność w czasie rzeczywistym i planowanie rezerwacji, powiadomienia o ładowaniu, automatyczne fakturowanie i usługi o wartości dodanej. jak również oferowanie możliwości marketingowych.

Kierując się rosnącym zapotrzebowaniem europejskich organizacji na nadzór wideo i zabezpieczenia, IDC oczekuje rozwiązań IoT do analizy obrazu wideo, wykorzystujących sztuczną inteligencję i inne zaawansowane algorytmy do rozpoznawania, wykrywania i analizowania przekazów wideo na żywo lub zapisanych w wielu zastosowaniach, w tym do analizy biznesowej i nadzoru bezpieczeństwa , aby w ciągu najbliższych kilku lat zyskać popularność w wielu branżach. Przewodnik IDC dotyczący wydatków na Internet of Things zawiera teraz analizę wielkości przypadków użycia analizy wideo w różnych branżach jako dodatek do głównej analizy prognoz w przewodniku po wydatkach.

- Advertisement -

Pomimo pandemii, IoT ewoluował w ciągu ostatnich dwóch lat, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), gdzie organizacje musiały dogonić bardziej zaawansowane kraje Europy Zachodniej pod względem dojrzałości i przyjęcia. Jednak z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej, przyjęcie rozwiązań IoT w Rosji będzie silnie ucierpiało, podczas gdy inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej odczują niepewność organizacji i przetasowanie priorytetów.

„Podczas pandemii wiele organizacji zmieniło swoje plany inwestycyjne w technologię, dążąc do stosu technologicznego wspierającego innowacyjność, wydajność i wydajność, nawet w trudnych sytuacjach — takich jak wojna rosyjsko-ukraińska — z IoT i automatyzacją w centrum. dążąc do poprawy produktywności, obniżenia kosztów, lepszej organizacji zasobów i zasobów oraz poprawy obsługi klienta, Internet Rzeczy pozostanie w programie wielu liderów technologii w nadchodzących latach” powiedziała Alexandra Rotaru, analityk ds. danych i analityki w Europie.

Światowy półroczny przewodnik po wydatkach na Internet rzeczy firmy IDC zawiera wskazówki dotyczące możliwości technologicznych w dziewięciu regionach. Podzielony na 53 kraje (47 + 5 pozostałych regionów), 19 branż korporacyjnych, 70 nazwanych przypadków użycia i 19 technologii, zapewnia dostawcom IT wgląd w ewolucję rynku w nadchodzących latach.

Udostępnij
- REKLAMA -