in ,

Niespodzianka Adobe – nowy program udostępniony za darmo

Tak, tutaj śmiało można mówić o rewolucji. Niedawno powstały i wypuszczony z beta testów program Adobe Xd zostaje przez twórców ogłoszony darmowym. Dodatkowo wszystkie funkcje programu są w pełni dostępne.

Produkt przeznaczony do tworzenia i projektowania interfejsów ma konkurować z szalenie popularnym Sketchem na platformie Apple. Taki ruch ze strony Adobe może w przyszłości zaowocować świetnym rezultatem w postaci zwiększenia znaczenia na rynku narzędzi przeznaczonych dla UX/UI designerów.

Należy również wspomnieć, że istnieje pewne ograniczenie dotyczące darmowej wersji. Mianowicie możemy tworzyć dowolną ilość interfejsów, jednakże udostępnić możemy tylko jeden na raz. Użytkownicy, którzy zdecydują się na płatną subskrypcję w wysokości 10 dolarów, mogą udostępniać nielimitowaną liczbę interfejsów i prototypów.

Adobe uruchomiło również fundusz w wysokości 10 milionów dolarów przeznaczony dla użytkowników, którzy będą tworzyć pluginy i wspomogą tworzenie ekosystemu programu Xd.

Dla branży posunięcie twórców Photoshopa jest zaskoczeniem. Do tej pory programy firmy były uważane za relatywnie drogie. W branży nastąpiło poruszenie i nastało oczekiwanie na odpowiedź konkurencji. A jak wiadomo konkurencja jest zawsze zdrowa. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
AB

AB S.A. z tytułem HPE Dystrybutor Roku

Kontomatik – nowa nazwa usługi i nowy dyrektor generalny