Nowy prezes Sony Europe Limited

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
1 min

Obecny prezes Sony Europe Limited, Shigeru Kumekawa, powróci do Tokio, gdzie z dniem 1 kwietnia 2019 r. obejmie stanowisko Corporate Executive i prezesa Sony Marketing Inc. Jego następcą na stanowisku prezesa Sony Europe będzie Hideyuki Furumi, aktualny wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications Inc.

Shigeru Kumekawa kieruje Sony Europe od 2016 r. Zarządza działaniami w segmencie elektroniki prowadzonymi w 40 krajach w Europie, zapewnia stabilny rozwój firmy i systematycznie doskonali metody pracy. Poprzednio pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za rynek w Rosji i WNP. Wcześniej zajmował stanowiska na rynku malezyjskim, holenderskim i w rejonie Zatoki Perskiej. Przez osiem lat kierował marketingiem produktów CAV w Sony Marketing Japan.

Hideyuki Furumi kieruje globalną sprzedażą i marketingiem produktów mobilnych od 2016 r. W okresie tym nawiązywał niezbędne relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi z całego świata, tworząc możliwości bieżących i przyszłych działań. Wcześniej odpowiadał za globalną strategię produktu/doświadczeń użytkownika we wszystkich kategoriach, marketing komputerów VAIO w Stanach Zjednoczonych, segment TV w Europie oraz marketing kategorii CAV w Tajlandii i Singapurze.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *