Nowy prezes Sony Europe Limited

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 1 min czytania

Obecny prezes Sony Europe Limited, Shigeru Kumekawa, powróci do Tokio, gdzie z dniem 1 kwietnia 2019 r. obejmie stanowisko Corporate Executive i prezesa Sony Marketing Inc. Jego następcą na stanowisku prezesa Sony Europe będzie Hideyuki Furumi, aktualny wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications Inc.

Shigeru Kumekawa kieruje Sony Europe od 2016 r. Zarządza działaniami w segmencie elektroniki prowadzonymi w 40 krajach w Europie, zapewnia stabilny rozwój firmy i systematycznie doskonali metody pracy. Poprzednio pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za rynek w Rosji i WNP. Wcześniej zajmował stanowiska na rynku malezyjskim, holenderskim i w rejonie Zatoki Perskiej. Przez osiem lat kierował marketingiem produktów CAV w Sony Marketing Japan.

Hideyuki Furumi kieruje globalną sprzedażą i marketingiem produktów mobilnych od 2016 r. W okresie tym nawiązywał niezbędne relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi z całego świata, tworząc możliwości bieżących i przyszłych działań. Wcześniej odpowiadał za globalną strategię produktu/doświadczeń użytkownika we wszystkich kategoriach, marketing komputerów VAIO w Stanach Zjednoczonych, segment TV w Europie oraz marketing kategorii CAV w Tajlandii i Singapurze.

Skomentuj
- Reklama -

Firmy doceniają cyfryzację. Ale wciąż są potężne bariery do pokonania

Europejskie przedsiębiorstwa przewidują, że projekty transformacji cyfrowej zwiększą produktywność średnio o 38 proc., a ogólny zwrot z inwestycji (ROI) spodziewany

2 min czytania

BenQ będzie korzystać w 100 proc. z OZE

Grupa BenQ Qisda (BenQ) ogłosiła oficjalne przystąpienie do ruchu RE100 i zobowiązała się do wykorzystywania 100% OZE (odnawialnych źródeł energii)

4 min czytania

Pewna praca? Zainwestuj w swoje umiejętności związane ze sztuczną inteligencją

Nowe badanie umiejętności cyfrowych przeprowadzone przez Salesforce pokazuje, że zdecydowana większość pracowników jest przekonanych, iż doświadczenie jest ważniejsze od kwalifikacji

5 min czytania