Ad image

Nowy szef Samsunga w Polsce

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Conor Pierce – Corporate Vice President i dotychczasowy szef dywizji mobile (MX) na rynki Wielkiej Brytanii oraz Irlandii objął funkcję prezesa Samsung Electronics Polska. Conor Pierce jest drugim niekoreańskim prezesem Samsung w Polsce, co pokazuje jego niezwykle silny głos w strukturach firmy.

Conor Pierce rozpoczął pracę w Samsung Electronics w 2015 roku na stanowisku wiceprezesa dywizji IT&Mobile (IM) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mimo ogromnej konkurencji rynkowej i wyzwań udało się przeprowadzić firmę przez transformację cyfrową, a także utrzymać wiodącą pozycję na rynku. W 2018 roku jako jedyna osoba z dywizji IM został nominowany na stanowisko Corporate Vice President, co było wielkim uznaniem dla osiągnieć jego oraz jego zespołu.

Swoją karierę buduje od ponad 25 lat zdobywając międzynarodowe oraz regionalne doświadczenie pracując dla największych firm z branży cyfrowej oraz technologicznej. Zanim dołączył do firmy Samsung Conor Pierce pracował dla takich firm jak Ericsson, Microsoft czy Nokia. W tej ostatniej, zanim dołączył do Samsung, pełnił rolę wiceprezesa na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii, prezesa Nokia Turkey, a także odpowiadał za region Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu z siedzibą w Dubaju.

To międzynarodowe doświadczenie oraz umiejętność wdrażania strategii na różnych rynkach miało wielki wpływ na wzrost sprzedaży produktów Samsung oraz utrzymanie pozycji lidera na bardzo wymagających i konkurencyjnych rynkach jakimi są rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce Conor Pierce będzie odpowiadał za dalszy rozwój i umacnianie pozycji firmy Samsung.

Obejmując swoje stanowisko w Polsce Conor Pierce powiedział: „Jestem niezwykle dumny z objęcia funkcji prezesa w Samsung Electronics Polska. Polski zespół znany jest ze swoich wybitnych osiągnięć na bardzo wymagającym rynku. Wierzę, że mimo burzliwych czasów Samsung pozostanie na ścieżce wzrostu”.

W swojej profesjonalnej karierze podąża za zasadą, iż solidne relacje biznesowe oraz najlepsze zespoły są fundamentem dobrego biznesu.  „Moją rolą jest torowanie drogi znakomitym ludziom, po to aby mogli osiągać to co niemożliwe i robić to czego nigdy wcześniej nie robili. Równie ważne są solidne relacje z partnerami – uważam, że połączenie tych dwóch rzeczy gwarantuje sukces”mówi Pierce.

Dla nowego prezesa Samsung w Polsce ważne jest wspieranie różnorodności, a także rozwój  biznesu w sposób zrównoważony. „Musimy chronić świat dla przyszłych pokoleń. Uważam za niezmiernie ważne wsłuchiwanie się w oczekiwania przyszłych pokoleń oraz potrzeby tych, do których nasz świat należy” dodaje Conor Pierce, który również mocno angażuje się społecznie. We wrześniu tego roku, wraz z członkami swojego zespołu, wspiął się na 7 szczytów w ciągu 7 dni w masywie Monte Rosa we włoskich Alpach, aby wesprzeć jedną z brytyjskich fundacji pomagającej dzieciom z chorobami mitochondrialnymi.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród m.in. Mobile Industry Award za ogromny wkład jak wniósł w rozwój branży. Były członek kadry narodowej Irlandii w pływaniu. Globtrotter. Pasjonat gór, do których miłości nauczył go jego ojciec. To rodzinne dziedzictwo przekazuje teraz trójce swoich dorastających dzieci.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *