Nowy wiceprezes ds. sprzedaży w EMEA zasili szeregi Snowflake

Nowy wiceprezes ds. sprzedaży w EMEA zasili szeregi Snowflake

Snowflake mianował Jamesa Pettera na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w regionie EMEA (VP Sales EMEA). Petter będzie odpowiedzialny za kierowanie zespołem Snowflake EMEA, a w szczególności za rozwój biznesu, pozyskiwanie nowych klientów oraz zapewnienie współpracy i innowacji w całym ekosystemie Data Cloud firmy Snowflake.

Petter wnosi do organizacji ponad 25-letnie doświadczenie zdobyte na najwyższych stanowiskach sprzedażowych w wiodących firmach, gdzie odpowiadał za nowy biznes i wzrost przychodów, rozwój działalności w regionach EMEA i APAC oraz pozyskiwanie najlepszych specjalistów. Petter spędził ponad 8 lat w Pure Storage, zwiększając przychody w regionach EMEA, Ameryki Łacińskiej i APAC. Wcześniej przez 11 lat pracował w firmie EMC, a 4 lata spędził w Cisco. Zanim dołączył do branży technologicznej, Peter służył przez 4 lata w armii brytyjskiej.

Snowflake EMEA uzyskał w pierwszym kwartale fiskalnym przychód w wysokości $88.7M (EMEA Product Revenue), co oznacza wzrost rok do roku na poziomie 66%. Obecnie w wśród klientów Snowflake znajduje się ponad 1700 przedsiębiorstw z różnych branż, a firma zatrudnia w regionie EMEA ponad 1300 pracowników.

James Petter
James Petter

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów