Nutanix wprowadza innowacyjne narzędzie do szacowania śladu węglowego

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
2 min

Nutanix prezentuje nowatorskie narzędzie – Nutanix Carbon and Power Estimator. Jego głównym celem jest dostarczenie organizacjom wglądu w to, jak ich decyzje technologiczne wpływają na środowisko.

Jak działa Nutanix Carbon and Power Estimator?

Narzędzie to, bazując na Nutanix Validated Designs, szacuje roczne zużycie mocy oraz emisje CO2. Użytkownicy, dzięki temu rozwiązaniu, otrzymują raporty ukazujące, w jaki sposób ich wybory w zakresie infrastruktury IT wpływają na ślad węglowy. Analizując dane wejściowe dotyczące obciążeń, wydajności centrum danych oraz lokalizacji, organizacje mogą lepiej zrozumieć, jakie kroki podjąć, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

Kluczowe funkcje narzędzia

Nutanix Carbon and Power Estimator umożliwia zespołom IT ocenę wpływu różnych czynników na zużycie energii i emisje CO2. Jednym z ciekawszych aspektów jest możliwość oceny wpływu przenoszenia obciążeń do regionów korzystających z niskoemisyjnych źródeł energii. Co więcej, narzędzie pozwala porównać zużycie energii przez infrastrukturę hiperkonwergentną Nutanix (HCI) z tradycyjną infrastrukturą 3-Tierową (opartą na SAN). Dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć, jak rezygnacja z komponentów SAN może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii.

Warto jednak podkreślić, że Nutanix Carbon and Power Estimator dostarcza ogólne szacunki, a nie dokładne dane dotyczące zużycia energii. Mimo to, jest to krok w dobrym kierunku, pomagając klientom w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

- Advertisement -

Nutanix Carbon and Power Estimator to nowoczesne narzędzie, które może stać się nieocenionym wsparciem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju. Dzięki niemu organizacje mogą lepiej zrozumieć, jak ich decyzje technologiczne wpływają na środowisko i podjąć odpowiednie kroki w celu minimalizacji negatywnego wpływu. Narzędzie jest już dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Udostępnij
- REKLAMA -