OVHcloud dokonuje kolejnego przejęcia

- Reklama -

Spółka OVHcloud poinformowała o przejęciu technologii amerykańskiego dostawcy oprogramowania do transmisji danych. Inwestycja pozwoli na usprawnienia oferowanych rozwiązań o wysokiej dostępności krytycznej dla przetwarzania baz danych, treści wideo czy zaawansowanych analiz wykorzystywanych w Big Data lub służących AI.

W ślad za akwizycją OpenIO, lidera technologii oprogramowania do transmisji danych Object Storage, OVHcloud przejęło technologię oraz zespół firmy EXTEN Technologies, specjalizującej się w oprogramowaniu do transmisji danych NVMe over Fabrics. NVMe‑oF jest to mechanizm przesyłania danych między komputerem i dyskiem SSD za pośrednictwem sieci, takich jak Ethernet, Fibre Channel (FC) czy InfiniBand. Specyfikacja NVMe over Fabrics ułatwia bezpośrednią komunikację maszyny z inną i wzajemną wymianę danych za pośrednictwem szybkich połączeń sieciowych. Technologia EXTEN Technologies ułatwi OVHcloud stworzenie oferty zaawansowanych rozwiązań pamięci masowych z zachowaniem odpowiedniej relacji wydajności do ceny.

Firma EXTEN, z siedzibą w Austin w Teksasie, jest pionierem w dziedzinie oprogramowania do transmisji danych NVMe Over Fabrics (NVMe-oF), posiadającym ponad 20 zgłoszonych patentów. Technologia EXTEN oferuje możliwość budowy znakomitej platformy pamięci masowej, która zastępuje lokalne dyski NVMe elastycznymi i wydajnymi rozwiązaniami odpornymi na błędy.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -