Ad image

Paweł Bielecki i Łukasz Turek z nominacjami na nowe stanowiska w NTT DATA Business Solutions

NTT DATA Business Solutions dokonuje strategicznych zmian w kadrze kierowniczej. Stanowisko Head of Cloud Infrastructure Services Poland obejmuje Paweł Bielecki, natomiast za rozwój usług zarządzania infrastrukturą sieciową odpowiada Łukasz Turek. Zmiany wynikają m.in. z  migracji klientów SAP do chmury oraz coraz większego zapotrzebowania na usługi doradcze i managed cloud.

Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit 2 min

Firma NTT DATA Business Solutions ogłosiła, że w związku z planami ekspansji usług Managed Cloud, Head of Cloud Infrastructure Services Poland został Paweł Bielecki. Przez ostatnie lata odpowiadał on za pozyskiwanie i negocjowanie kontraktów z kluczowymi klientami Grupy NTT DATA Business Solutions. Na nowym stanowisku Bielecki rozwija usługi spółki w zakresie Managed Cloud. Do NTT DATA Business Solutions dołączył także Łukasz Turek, zajmując stanowisko Head of Network Department. Do jego zadań należy m.in. rozwój usług zarządzania infrastrukturą sieciową w oparciu o nowe technologie.

Paweł Bielecki przez ostatnie 10 lat realizował projekty w globalnych strukturach NTT DATA Business Solutions. Karierę w firmie rozpoczął w 2008 roku w dziale Outsourcing & Services, gdzie zajmował się sprzedażą usług ICT oraz opieką nad klientami polskiego data center.

Łukasz Turek był natomiast związany z działem IBM Systems (dawniej STG), gdzie wspierał i  rozwijał projekty wykorzystujące platformę Power Systems, w tym SAP HANA on Power. W  swojej karierze prowadził również zespoły wdrożeniowe w itelligence sp. z o.o. (obecnie NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.) i realizował wiele projektów dla klientów z różnych branż. Ostatnie lata specjalizował się w projektowaniu systemów związanych z IBM Power Systems i IBM Storage Systems. Posiada liczne certyfikaty, takie jak IBM Certified IT Specialist, IBM Certified Systems Expert czy VCP.

W październiku ubiegłego roku NTT DATA Business Solutions ogłosiła strategiczne przeniesienie swojej infrastruktury do Beyond.pl Data Center 2 – jedynego na terenie Unii Europejskiej centrum danych posiadającego zarówno normę EN 50600 Klasy 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4. Jak deklarują partnerzy, celem tej inicjatywy jest wsparcie cyfrowej transformacji firm poprzez dostarczanie jednych z najbezpieczniejszych usług utrzymania środowisk IT w Europie.