PLM – wszystko co musisz wiedzieć

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

Aby w dzisiejszych czasach móc utrzymać konkurencyjność na globalnym rynku na odpowiednim poziomie, należy szybko reagować na zapotrzebowania klientów, dbać o stały wzrost wydajności pracy w procesie projektowania i produkcji oraz ograniczać koszty.

We wszystkich tych obszarach pomóc może czynne wykorzystywanie systemów do Zarządzania Cyklem Życia Produktu (z języka angielskiego: Product Lifecycle Management – PLM). Ten system to w istocie centralne, automatycznie aktualizowane repozytorium wszystkich informacji związanych z danym produktem. Jak dokładnie działa, które procesy usprawnia i czy warto go wdrożyć – dowiedz się już teraz.

Czym jest PLM?

PLM to skrót od angielskiej nazwy “Product Lifecycle Management”, oznaczającej zarządzanie cyklem życia produktu. Termin ten opisuje określony sposób zarządzania wszystkimi procesami związanymi z rozwojem produktu, począwszy od jego koncepcji, poprzez projektowanie i produkcję, na jego wycofaniu z rynku kończąc. Proces PLM integruje ze sobą ludzi, dane, procesy i systemy biznesowe, a także stanowi swoisty szkielet informacji o produkcie dla firmy i przedsiębiorstw na zewnątrz organizacji.

Dzięki wdrożeniu PLM, na każdym etapie realizacji projektu wszyscy jego uczestnicy, znajdujący się zarówno wewnątrz firmy jak i poza nią, dysponują kompletem informacji potrzebnych im do realizacji zadań. Proces PLM pozwala przyspieszyć i usprawnić pracę inżynierów, ograniczyć przestoje produkcyjne oraz obniżyć koszty wynikające z zakupów „na zapas” czy z niepotrzebnego magazynowania komponentów. Jak widać, w tym przypadku, jeden system potrafi zapewnić wiele korzyści.

Korzyści płynące z wdrożenia procesu PLM

Dzięki zastosowaniu PLM możesz w inteligentny sposób prowadzić projekty w firmie. Product Lifecycle Management łączy w jedną scentralizowaną bazę systemową wszystkie kluczowe procesy, dane, ludzi i systemy, które tworzą Twoją firmę.

- Advertisement -

Po pierwsze, dostarczaj na czas i zgodnie z wymaganiami. Wdrożenie PLM pozwala na pełną przejrzystość procesu rozwoju produktu. Dzięki temu możesz skoncentrować się na spełnianiu wymagań zamiast na studiowaniu błędów.

Po drugie, monitoruj jakość i zmiany inżynierskie. PLM pozwala przejść z sukcesem audyt jakościowy, dzięki wiarygodnym, łatwo dostępnym zapisom historii rozwoju produktu i kontroli jakości.

Po trzecie, zarządzaj zestawieniami i zmianami produktów. Wdrożenie PLM pozwala zarządzać danymi zawartymi w zestawieniach materiałowych i udostępniać je w czasie rzeczywistym całej firmie. Po czwarte, współpracuj lepiej ze swoim zespołem i taniej wprodzadzaj innowacje. PLM znacząco upraszcza współpracę, uwzględniając także klientów i dostawców.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o zaawansowanych możliwościach systemów do Zarządzania Cyklem Życia Produktu – PLM, koniecznie odwiedź stronę autodesk.pl Dowiesz się tam między innymi, w jaki sposób cyfrowa transformacja w przemyśle i produkcji z PLM, może odmienić funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa. Sprawdź sam, że to coś więcej niż konieczność! Poznaj lepszy sposób na prowadzenie swojej firmy. Zaufaj partnerowi biznesowemu z wieloletnim doświadczeniem już dzisiaj.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -