Polskie 5G na targach MWC

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 3 min
3 min

Eksperci IS-Wireless prezentowali swoje rozwiązania m.in. na stoisku AMD, gdzie pokazano efekty udanej współpracy z globalnym liderem branży ICT. To m.in. działanie funkcjonalności O-DU i O-CU IS-Wireless na platformie partnera z wykorzystaniem procesorów AMD.

“Rozwiązanie to pozwala wykorzystać zwirtualizowane elementy sieci na wiodącym sprzęcie. W ten sposób można w pełni czerpać z możliwości modelu Open RAN bez uszczerbku na wydajności.”

Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless

Polski dostawca rozwiązań 5G w Barcelonie pochwalił się również rozwiązaniami stworzonymi razem z  firmą VMware.

“Dzięki integracji naszego O-DU z elementem RIC (Radio Intelligent Controller) od VMware możliwe jest monitorowanie i dokładne kontrolowanie wykorzystania zasobów w sieci dostępowej (RAN).”

Sławomir Pietrzyk

IS-Wireless na targach MWC podkreślił również swoją współpracę z firmą Supermicro. Jej efektem są autorskie funkcjonalności CU i DU, czyli zwirtualizowanych elementów sieci dostępowej RAN, na serwerach partnera. 

Władze doceniają Open RAN

Przedstawiciele IS-Wireless pojawili się także w gronie wystawców na stoisku brytyjskiej agencji Digital Catapult, gdzie prezentowano m.in. efekty SONIC Labs – współfinansowanego przez rząd Wielkiej Brytanii projektu, którego uczestnikiem od ubiegłego roku jest polski dostawca 5G. W ramach programu eksperci IS-Wireless pracowali z dostawcami z całego świata nad integracją polskich rozwiązań, by w ten sposób odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku brytyjskiego z zakresu 5G w modelu otwartym.

“Szeroka gama prezentowanych przez nas rozwiązań cechuje się wyjątkową elastycznością i z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno do budowy prywatnych sieci 5G na potrzeby przemysłu, jak i dużych sieci telekomunikacyjnych. Targi MWC w Barcelonie były dobrą okazją do tego, by zaprezentować możliwości naszych polskich technologii szerokiemu gronu odbiorców, ale także potencjalnym partnerom.”

prezes IS-Wireless

Polskie technologie 5G doceniają także polskie władze. Sławomir Pietrzyk spotkał się w Barcelonie z Januszem Cieszyńskim, Sekretarzem Stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, któremu zaprezentował najnowsze osiągnięcia IS-Wireless.

“Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy z dumą reprezentować polską branżę sieci mobilnych na globalnej arenie, jaką stanowiło MWC 2023 i że naszą pracę dostrzegają nie tylko partnerzy z branży z całego świata, ale także przedstawiciele rządu. Tegoroczne targi ukazują, że Open RAN stale zyskuje na znaczeniu i bez wątpienia stanowi istotny element przyszłości łączności mobilnej na całym świecie.”

prezes IS-Wireless

Mobile World Congress 2023 odbył się w dniach od 27 lutego do 2 marca. Targi przyciągnęły do Barcelony ponad 80 tysięcy uczestników z całego świata. 

SOURCES:IS-Wireless
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz