Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Praise Group inwestuje w Oxygen

Udostępnij

Kolejna perspektywiczna firma dołączyła do portfolio Praise Group. Tym razem to notowana na rynku Newconnect spółka działająca w branży gier mobilnych – Oxygen. Długi staż Kajetana Maćkowiaka, właściciela grupy, w branży WEB 3.0 pomoże wspierać w realizacji projektów z tego zakresu.

Oxygen SA wraz ze swoimi spółkami-córkami (Hypercat oraz Mousetrap Games) tworzy Grupę Kapitałową Oxygen, której prezesem zarządu jest Edward Mężyk, w przeszłości związany z branżą szeroko pojętego Big Data.

Główne filary działania grupy to produkcja i wydawnictwo tytułów na urządzenia mobilne. Pomimo niedługiego stażu (start działań w 2020 roku), na koncie ma już 45 wydanych autorskich tytułów w modelach premium oraz freemium, a także realizacje z międzynarodowymi wydawcami takimi jak Voodoo, Daedalic czy KetchApp.

Rynek gamingowy to nie jedyny kierunek rozwoju. Aktualnie Oxygen działa również nad projektami z dziedziny WEB 3.0, a dokładniej w zakresie kryptowalut oraz NFT. W przeszłości specjaliści z Oxygen realizowali projekty dla klientów zewnętrznych, tworząc gry oparte na technologii blockchain oraz wymiennych tokenach. Zdobyte doświadczenie przekuwają teraz na swój autorski projekt – Fast Society, czyli kolekcję 8888 unikatowych tokenów, którymi są samochody typu muscle car. W oparciu o projekt powstanie gra oferująca nie tylko rozrywkę, ale także możliwość zarabiania. Dodatkowo, pośród posiadaczy tokenów rozlosowana zostanie specjalna nagroda — Ford Mustang Mach1 z 1969 roku.

– Budując portfel inwestycyjny kierujemy się tym, by nasze przedsięwzięcia były jak najbardziej nakierowane na odbiorcę i to jemu dawały korzyść. Tak było z było z Gwardią Wrocław, która ma dostarczać radość kibicom siatkówki w naszym rodzinnym mieście. Branża gamingowa, a zwłaszcza gier mobilnych rośnie w ekspresowym tempie i drzemie w niej ogromny potencjał, jestem więc przekonany, że i w tym przypadku uda nam się spopularyzować narzędzia WEB 3.0 i pokazać, w jaki sposób można połączyć je z rozrywkąmówi Kajetan Maćkowiak, właściciel Praise Group.

Źródło:Praise Group

Zobacz

Włochy, Dekret ministra ds. energii: krótszy sezon grzewczy, niższa temperatura

Sezon grzewczy skrócony o 15 dni, kaloryfery włączone o godzinę krócej, niższa temperatura w budynkach publicznych i prywatnych – takie oszczędności przewiduje dekret podpisany w czwartek przez włoskiego ministra ds. transformacji ekologicznej Roberto Cingolaniego.

Copernicus: Grenlandia we wrześniu osiągnęła najwyższe temperatury od 1979 r.

Grenlandia osiągnęła niespotykane temperatury we wrześniu – miejscami wyniosły ponad 8 st. C powyżej średniej miesięcznej. To najcieplejsze zarejestrowane od 1979 r. temperatury dla września - informuje Serwis Monitorowania Atmosfery Copernicus (C3S).

Rynek najmu – wygaszony w trakcie pandemii, silnie ożywiony w czasie wojny

W Gdyni, Białymstoku i Sopocie czynsze najmu w I połowie br. wzrosły odpowiednio o ok. 40, 38 oraz 36 proc. wobec poprzedniego półrocza - wynika z najnowszego raportu. Najmniejsze podwyżki były w Warszawie i Poznaniu - nie przekroczyły one 20 proc. - dodano.

Od niedosytu do przesytu – czy dojdzie do nadprodukcji gazu

Zdolności do importu gazu skroplonego (LNG) przez Unię Europejską mogą do 2025 roku wzrosnąć o 42 proc. UE stara się jednocześnie zmniejszyć zapotrzebowanie na gaz poprzez m.in. wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych, co może w przyszłości doprowadzić do spadku zapotrzebowania na LNG we Wspólnocie i jego nadpodaży na rynkach światowych - ocenił na łamach portalu The Conversation prof. Michael Bradshaw, specjalista od globalnych rynków energii.

PGNiG: od lipca do września odebrano 17 morskich ładunków LNG

Od lipca do września PGNiG poprzez terminale LNG w Świnoujściu oraz w Kłajpedzie odebrało w sumie 17 ładunków skroplonego gazu - podała we wtorek spółka. Od początku 2022 r. spółka odebrała 46 ładunków gazu skroplonego, co odpowiadało ok. 4,5 mld m sześc. gazu po regazyfikacji.

PKN Orlen analizuje rynek vege parówek do hot-dogów

PKN Orlen ogłosił zapytanie o informację w zakresie możliwości produkcji i dostaw parówek wegańskich lub wegetariańskich do hot-dogów. Koncern wyjaśnił, że celem postępowania jest analiza rynku, rozpoznanie potencjalnych dostawców oraz proponowanych rozwiązań produktowych.
- Reklama -

REKLAMA