Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Praktyczne i stylowe firany do każdej kuchni, tej służbowej też

Udostępnij

Zastosowanie firanek w kuchni to doskonały pomysł, dzięki któremu można dopełnić przestrzeń oraz dodać jej atrakcyjnego wyglądu. Firanki w kuchni są także funkcjonalne, gdyż zaciemniają przestrzeń oraz delikatnie przysłaniają okna. Aby jednak uzyskać wysokie walory estetyczne i funkcjonalne, należy odpowiednio dobrać firanki do kuchni zarówno w domu prywatnym, jak i do kuchni służbowej.

Dlaczego warto wybrać firanki do kuchni?

Firany do kuchni na eurofirany.com dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Tym samym wybór może być nieco trudny. Warto postawić jednak na nowoczesne firanki do kuchni, które mogą stać się doskonałym motywem do aranżacji przestrzeni. Jednocześnie modne firanki ocieplają wnętrza i dodają im stylowego charakteru. Firanka w kuchni stanowi zatem swoistą dekoracje wnętrza, wzbogaca wnękę okienną oraz dodaje przytulności. Oczywiście obok firanek w kuchni zastosować można także zasłony. Doskonale pasują zwłaszcza do otwartej przestrzeni kuchennej. Nie tylko definiują przestrzeń, lecz nadają kuchni stylowego wyglądu. Nie należy jednak wybierać zbyt ciężkich zasłon, które mogłyby zbyt mocno przyciemnić wnętrze oraz obciążyć okno. Zatem firanki i zasłony w oknie kuchennym powinny ze sobą współgrać, stanowiąc elegancki dodatek.

dlaczego warto wybrac firanki do kuchni

Jak wybrać stylowe firanki do kuchni?

Zarówno prywatna kuchnia w domu, jak i kuchnia służbowa może zostać wzbogacona o atrakcyjne firankiTrendy w urządzaniu biura coraz silniej akcentują duże znaczenie firanek w przestrzeni biurowej, tym samym również w kuchni służbowej. Uwzględniając wszystkie zalety firan, warto zatem zdecydować się na ich zakup do własnej kuchni. Na początku jednak należy rozważyć sam cel założenia firanek do kuchni. Czy mają one być jedynie dekoracją i finezyjnym dodatkiem czy też mają na celu lekkie zacienienie wnętrza. W takiej sytuacji nie trzeba będzie korzystać z rolet. Następnie można będzie dobrać krój oraz fason firan kuchennych. Do wyboru są długie firanki, krótkie, pojedyncze oraz podwójne. Zależy to przede wszystkim od wielkości kuchni oraz usytuowania okna, biorąc pod uwagę kierunek świata. W przypadku okien od strony południowej lepiej sprawdzają się podwójne firanki, które mogą pełnić funkcje zaciemniające. Z kolei okna od strony wschodniej czy północnej mogą być pojedyncze, aby nie ograniczać dopływu światła. Firanki do kuchni dostępne są także w bardzo wielu stylach. Może być to styl minimalistyczny, rustykalny, nowoczesny, angielski czy glamour. Dobór stylu firanki uzależniony jest głównie od stylu samego pomieszczenia oraz rodzaju wyposażenia.

Długość i kolorystyka firanek do kuchni

Istotnym elementem podczas wyboru firany do kuchni jest ich kolorystyka. Na rynku zakupić można zarówno firanki w tradycyjnych jasnych kolorach jak również nieco bardziej ekstrawaganckich. W przypadku mniejszej kuchni znacznie lepiej sprawdzą się jasne firanki, na przykład w odcieniu biel lub beżu. Bardzo atrakcyjnie wyglądają także firanki z dodatkowymi kolorowymi wstawkami. Tworzą w ten sposób atrakcyjny wizualny kontrast. Istotna jest również długość firanek, co także uzależnione jest w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. Najczęściej zaleca się, aby w kuchni korzystać z firanek krótkich lub sięgających do parapetu. Jednak w przypadku bardzo dużej kuchni można zdecydować się na długie firany, które wyglądają bardzo elegancko, jednak znacznie łatwiej gromadzą zanieczyszczenia.

Zobacz

Głodne niedźwiedzie podchodzą pod osiedla

Tatrzańskie niedźwiedzie przygotowując się do zimy zwiększyły swoją aktywność w poszukiwaniu pożywienia i często są widywane w okolicach ludzkich osiedli. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) apelują o usuwanie spadłych z drzew owoców, zabezpieczanie kompostowników i śmietników. Problematyczne niedźwiedzie są odstraszane gumowymi pociskami.

Opłaty za prąd będą zamrożone do 2000 kWh. Będą wyjątki

W 2023 roku zamrożone będą wszystkie składowe rachunku za prąd dla wszystkich gospodarstw domowych do zużycia 2000 kWh, z "pozytywnymi wyjątkami" dla osób niepełnosprawnych i "dużych rodzin"; każda ilość powyżej limitu będzie liczona wg taryfy URE - zaznaczyła we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Po otwarciu Baltic Pipe “pistolet gazowy” Putina traci na znaczeniu

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe kończy w symboliczny sposób rosyjski dyktat w kwestii dostaw gazu, a przed Polską i państwami Europy Środkowo-Wschodniej otwiera nowe możliwości współpracy - mówi w rozmowie z PAP eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska.

US Navy oferuje pomoc sojusznikom. Chodzi o wycieki gazu

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy) gotowa jest udzielić pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów Nord Stream 1 i 2 - zapewniła w środę kapitan Tamara Lawrence, rzeczniczka sił amerykańskiej marynarki w Europie i Afryce.

Prof. Wichniak: zaburzenia snu trzeba leczyć jak najszybciej

Zaburzenia snu trzeba leczyć jak najszybciej, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek objawy bezsenności, nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty – przekonywał w piątek prof. Adam Wichniak.

Już niedługo 3 na 4 zatrudnionych będą stanowić millennialsi. Czy to dobrze?

Badania rynku pracy pokazują, że jedynie co piąty pracodawca...
- Reklama -

REKLAMA