Proces przejęcia Veeam zakończony

- Reklama -

Veeam Software oraz Insight Partners ogłosiły dziś, że Insight Partners zakończyło proces przejęcia spółki Veeam, który został rozpoczęty 9 stycznia 2020 r., z wyceną o wartość blisko 5 mld USD. W wyniku akwizycji Veeam, z roczną sprzedażą na poziomie 1 miliarda USD oraz bazą klientów liczącą ponad 365 000 odbiorców na całym świecie, spodziewa się przyśpieszonego rozwoju na rynku USA.

Insight był naszym zaufanym partnerem już od 2013 r., kiedy to dokonał pierwszej inwestycji w firmę Veeam – powiedział Bill Largent, dyrektor generalny w Veeam. – Insight Partners znani są z tego, że inwestują w szybko rozwijające się międzynarodowe firmy i pomagają im osiągnąć sukces na rynku amerykańskim, oferując nieocenione zasoby, fachową wiedzę i wsparcie. Veeam już teraz ma bardzo dobrą pozycję na rynku, a Insight jest partnerem, który pomoże nam osiągnąć kolejny poziom wzrostu i ewolucję w kierunku Chmury Hybrydowej, zgodnie z naszymi długofalowymi planami opisanymi w Act II.

W wyniku podjętych działań Veeam przeniesie swoją siedzibę ze Szwajcarii do Stanów Zjednoczonych. W ramach przejęcia zostały podjęte następujące decyzje personalne:

  • William H. Largent został mianowany na stanowisko Chief Executive Officer (CEO). Poprzednio pełnił funkcję Executive Vice President (EVP) do spraw operacyjnych.
  • Danny Allan został powołany na stanowisko Chief Technology Officer (CTO).
  • Gil Vega, poprzednio piastujący stanowisko Dyrektora Zarządzającego i CISO w CME Group, Inc. oraz Zastępcy Dyrektora ds. Informacji i CISO w Departamencie Energii i Egzekwowania Przepisów Imigracyjnych i Celnych Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie objął stanowisko Chief Information Security Officer (CISO).
  • Nick Ayers, z firmy Ayers Neugebauer & Company, członek Światowego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów i były szef sztabu wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, dołącza do dyrektorów zarządzających Insight Partners: Mike’a Tripletta, Ryana Hinkle’a i Rossa Devora w Radzie Dyrektorów Veeam.
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -