Przemysław Górecki przechodzi z Ailleron do Altkom Software & Consulting

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
3 min

Od 1 marca stanowisko CTO w Altkom Software & Consulting objął Przemysław Górecki – doświadczony manager w zarządzaniu i doskonaleniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w sektorach fintech i bankowości. W ponad 20-letniej karierze zarządzał i odpowiadał za realizację kilkunastu projektów strategicznych dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i na świecie, w tym dla: Bank Pekao SA, BNP Paribas, Standard Chartered Bank, Citibank.

W Altkom Software & Consulting będzie odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii rozwoju technologicznego organizacji. Jego zadaniem będzie również wsparcie rozwoju biznesu, w tym współtworzenie oferty usług firmy i rozbudowa relacji z klientami.

Od 2011 roku Przemysław Górecki związany był z Ailleron SA, gdzie odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w sektorze finansowym dla wielokanałowej komunikacji z klientami. Między innymi tworzył, wdrażał i rozwijał flagowy produkt firmy – LiveBank oraz systemy bankowości internetoweji mobilnej w Polsce i na świecie. Ostatnie dwa lata pracy w Ailleron pełnił rolę Genar Managera i odpowiadał za realizację celów biznesowych fintechu.

Wcześniejsze doświadczenia zawodowe Przemysława Góreckiego związane były z BNP Paribas, gdzie w ciągu 13 lat pracy piastował różne stanowiska, począwszy od Managera IT po rolę Dyrektora Elektronicznych Kanałów Sprzedaży.

- Advertisement -

„Altkom Software & Consulting, to dziś obecnie jeden z najbardziej doświadczonych dostawców oprogramowania na zamówienie dla sektora finansowego w Polsce o imponującym portfelu klientów i projektów. Cieszę się, że będę mógł poszerzyć te doświadczenia o perspektywę innowacyjnych technologii finansowych wykorzystywanych w środowisku fintechów. Wdrażanie aplikacji chmury obliczeniowej czy narzędzi do analizy danych wspartych AI, pomoże naszym klientom budować kulturę organizacji otwartych na zmiany oraz przezwyciężać istniejące bariery, tworząc zupełnie nowe możliwości rozwoju przy jednoczesnym podnoszeniu efektywności. 
Jeszcze ciekawszym wyzwaniem, będzie dla mnie przełożenie lat doświadczeń z sektora finasowego na rozwiązania dla innych, mniej zaawanowanych technologicznie i zdigitalizowanych obszarów gospodarki. Branże takie jak przemysł, transport, logistyka czy magazynowanie nadal mają sporo do zrobienia, a wraz z Altkom Software mamy dla nich wiele do zaoferowania. ”

Przemysław Górecki jest absolwentem AGH University of Science and Technology w Krakowie na kierunku elektrotechnika, automatyka i informatyka oraz prestiżowego programu managerskiego European School of Management and Technology (ESMT) w Berlinie. Prywatnie dumny tata trzech synów oraz pasjonat sportu i aktywnego wypoczynku.

Altkom

Udostępnij
- REKLAMA -