Przemysław Kuna nowym wicedyrektorem w NASK

Przemysław Kuna, doświadczony specjalista w branży teleinformatycznej z ponad 30-letnim stażem, został 7 marca 2024 roku mianowany nowym zastępcą dyrektora NASK oraz dyrektorem ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zastępując na tym stanowisku Dominika Koperę. Swoją karierę zbudował na licznych sukcesach w sektorze ICT, pełniąc kluczowe role w projektach infrastrukturalnych oraz zarządzając w czołowych organizacjach i spółkach telekomunikacyjnych.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
1 min

Nowym zastępcą dyrektora NASK i jednocześnie dyrektorem ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej został 7 marca 2024 r. Przemysław Kuna. Zastąpił na tym stanowisku Dominika Koperę.

Przemysław Kuna jest od ponad 30 lat związany z branżą teleinformatyczną. To wieloletni ekspert i przewodniczący Komitetu e-Gospodarki Krajowej Izby Gospodarczej oraz doradca ds. ICT prezesa KIG. Od 2021 roku pełni funkcję prezesa Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej. Jest cenionym menadżerem, kierował m.in. takimi projektami:

  • budowa centrum kolokacji sieci Datacom,
  • budowa sieci szkieletowej Exatel S.A.,
  • budowa ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej OST 112.

W ostatnich latach w zarządach spółek z Grupy Telnap Telecom – Telnap Telecom (operatora dla biznesu) oraz N3net (operatora dla klientów indywidualnych). Był odpowiedzialny za wdrożenie i zrealizowanie strategii grupy.

Absolwent Politechniki Lubelskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia doktoranckie na SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.

- Advertisement -

źródło: NASK

Udostępnij
- REKLAMA -