Ranking zegarków sportowych do 1000 zł

Udostępnij

Ciepłe miesiące zachęcają do aktywności fizycznej. Rower, bieganie, a także – pływanie, spacery, czy coraz popularniejsza wspinaczka – pomysłów i możliwości jest wiele. Nawet jeśli do uprawiania sportu podchodzimy czysto rekreacyjne, dobrze mieć możliwość monitorowania postępów, by wyznaczać sobie nowe cele. W końcu w sporcie, także amatorskim, nie można spoczywać na laurach.

Z pomocą przychodzi technologia, oferując zegarki sportowe. Czym są, co odróżnia je od smartwatchy i jaki model wybrać? Dla początkującego sportowca założymy budżet 1000 zł. Nie znajdziemy w nim wielu zaawansowanych modeli do wyboru, niemniej jednak z pewnością uda znaleźć się sprzęt, który zachęci i zmobilizuje do regularnego ruchu.

Co to jest zegarek sportowy i czym różni się od smartwatcha?

Może się wydawać, że smartwatche i zegarki sportowe to jedno i to samo. Nic bardziej mylnego! Oba sprzęty, chociaż nosimy je na nadgarstku, dość mocno różnią się przeznaczeniem .

  • Smartwatch – to centrum zarządzania, które mamy zawsze przy sobie. Pozwala odbierać połączenia, odpisywać na wiadomości, sterować muzyką. Oczywiście, ma także funkcje monitoringu zdrowia oraz zbierania danych treningowych – jednak katalog dyscyplin zwykle jest ograniczony do tych najpopularniejszych. Dość często trzeba go ładować, jeśli korzystamy z połączenia bluetooth z telefonem.
  • Zegarek sportowy – wykonany jest z wytrzymałych materiałów. Nawigacja to głównie przyciski wokół tarczy. Jego głównym celem jest monitorowanie zdrowia, a także – postępów w treningach, dlatego obejmuje bardzo szeroki zakres dyscyplin. Pozwala śledzić nie tylko ruch horyzontalny, ale i wertykalny, stąd świetnie sprawdza się przy wspinaczce czy kolarstwie górskim. Bateria wytrzymuje zwykle znacznie dłużej niż w smartfonie.

Jak widać, różnice między sprzętami są znaczące! Czy zegarek sportowy to więc wybór tylko dla sportowców? Oczywiście, że nie!

Dla kogo zegarek sportowy?

To świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka urządzenia wspierającego go w większym wymiarze aktywności fizycznej. Komplet gromadzonych danych i obserwowanie postępów motywuje do regularnego ruchu. Sprawdzi się zarówno dla osób, które do tej pory nie uprawiały sportu, ale szukają motywacji, by zacząć, jak i dla tych, którzy od jakiegoś czasu znajdują czas na ruch, ale do tej pory nie monitorowali postępów.

Zegarek sportowy to również świetna opcja dla młodych sportowców, którzy trenują na poziomie szkolnym i chcą osiągać coraz lepsze wyniki.

W końcu – to idealny sprzęt dla osób, którym zależy na pogłębionej analityce związanej z ruchem, ale też parametrami zdrowotnymi, które świadomie nie chcą wybierać smartwatcha.

Jaki zegarek wybrać? Modele do 1000 zł

Łatwiej jest kupić budżetowy smartwatch niż zegarek sportowy. To zaawansowane technologie monitorujące ruch i parametry, przeznaczone dla bardzo konkretnej grupy odbiorców – nic więc dziwego, że za złożone urządzenia trzeba odpowiednio zapłacić. Dlatego szukając modelu do 1000 zł, raczej musimy wybierać spośród smartwatchy nastawionych na monitorowanie sportu. Udało się jednak znaleźć kilka zegarków sportowych w tym przedziale cenowym.

  • Zegarek sportowy GPS GARMIN Forerunner 245 – model ten może przekroczyć zakładany budżet o kilkadziesiąt złotych. Warto postawić jednak na sprzęt od uznanego producenta. Ma akcelerometr, cyfrowy kompas, pulsoksymetr. Bateria pozwala na pracę do 7 dni, przekazuje też powiadomienia z telefonu.
  • Zegarek sportowy POLAR ELECTRO Unite – wodoodporny zegarek, który pozwala monitorować aktywność fizyczną, ale także – sen (dzięki opcji Nightly Recharge™, mierzącej regenerację w nocy). Wspiera także dbanie o relaks i wyciszenie, proponując i monitorując ćwiczenia oddechowe.
  • Zegarek sportowy GARMIN Lily Sport – designerski zegarek sportowy dla pań. Pozwoli mierzyć nie tylko osiągnięcia na treningu, ale też kroki pokonywane każdego dnia, a nawet – poziom stresu. Swoje postępy w pokonywaniu kolejnych poziomów sportowych, można śledzić w aplikacji Garmin Connect.

Jaki zegarek wybrać? Możliwości jest dużo! Oprócz budżetowych rozwiązań, na bardziej zaawansowanych czekają te oferujące szersze zakresy monitoringu. Wszystko to dostosowane do indywidualnych potrzeb trenujących.

Sprawdź ofertę zegarków sportowych w MediaMarkt!

Źródło:MediaMarkt.pl

Zobacz

Przez ostatnie 40 lat populacja zaskrońca bardzo się zmieniła

W ciągu ostatnich 40 lat w podkrakowskiej populacji zaskrońca zwyczajnego nastąpiły pewne zmiany. Doszło do spadku średniego rozmiaru ciała węży, a proporcja płci, w której niegdyś przeważały samice, obecnie jest wyrównana - wskazują naukowcy z UJ. Wszystko to może negatywnie wpływać na dynamikę populacji - ostrzegają.

Rzecznik rządu: podejmiemy działania, by ceny gazu i prądu nie wzrosły tak dużo, jak zapowiadają niektóre spółki

Podejmiemy dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak dużo, jak to mówił Urząd Regulacji Energetyki czy zapowiadają niektóre spółki - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Projekt: dopłaty dla kopalń czasowo nie będą zależeć od ceny referencyjnej węgla

Wysokość budżetowych dopłat do redukcji zdolności produkcyjnych kopalń węgla kamiennego czasowo nie będzie zależeć od tzw. ceny referencyjnej węgla, ustalanej w zależności od ceny tego surowca z importu - zakłada projekt rozporządzenia, skierowanego do uzgodnień międzyresortowych.

KOWR: tegoroczne plony zbóż mogą być wyższe niż w 2021 r.

Tegoroczne plony zbóż ozimych i jarych mogą być wyższe niż w roku ubiegłym, co pozwoli na uzyskanie dobrych zbiorów pomimo zmniejszenia powierzchni uprawy zbóż podstawowych - przekazał PAP wiceszef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński.

Dlaczego kończy się era telefonicznego wsparcia technicznego?

35W dobie Przemysłu 4.0 firmy z wielu branż zaczynają...

Kiedy jest właściwy czas na zgłoszenie upadłości?

W przypadku bezskutecznej egzekucji z majątku spółki z o.o....
- Reklama -

REKLAMA