Red Hat uruchomił darmowe szkolenie z Kubernetes

- Reklama -

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pracownicy IT – zarówno działów rozwoju jak i operacyjnych – w przeciągu ostatnich sześciu lat mieli do czynienia z Kubernetes, które nie bez powodu stało się standardem wdrażania, zarządzania i skalowania skonteneryzowanych aplikacji. Architektura oprogramowania jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych zasobów przyszłości każdej firmy, a Kubernetes jest podstawą hybrydowych architektur chmurowych.

Można śmiało powiedzieć, że Kubernetes odgrywa obecnie kluczową rolę w dostarczaniu wartości dla klientów i umożliwia szybką adaptację do warunków biznesowych w przyszłości. Doskonalenie kompetencji i bycie na bieżąco z rozwojem tej szybko zmieniającej się technologii powinno być zatem priorytetem dla przedsiębiorstw.

Kubernetes by Example to platforma stworzona po to, by uczyć. Strona jest darmowym źródłem wiedzy, opracowanym przez specjalistów Red Hat, które zapewnia dostęp do szerokiej oferty szkoleń z zakresu Kubernetes, jak również newsów ze świata technologii i oferuje możliwość nawiązywania kontaktów. Platforma wyróżnia się praktycznym podejściem, które pozwala uczestnikom kursu ćwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

Strona została pierwotnie uruchomiona w 2017 roku i tak jak projekt Kubernetes dojrzał i rozwinął się w tym czasie, tak samo ewoluowała platforma Kubernetes By Example. Dziś zawiera wiele ścieżek szkoleniowych uczących zarówno podstaw Kubernetes i kontenerów, jak i tematów związanych z tworzeniem aplikacji. Poza tym, na platformie znajdziemy kursy “krok po kroku” prowadzone przez uznanych ekspertów z zakresu:
l  Podstaw Linux’a,
l  Podstaw Command Line,
l  Podstaw kontenerów,
l  Podstaw Kubernetes,
l  Programowania aplikacji na Kubernetes,
l  Programowania z Java na Kubernetes,
l  Programowania ze Spring Boot na Kubernetes.

Kursy zostały zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z wieloma różnymi klastrami. Dostępne są dwa środowiska, które umożliwiają ćwiczenia: minikube lub OpenShift Playground. minikube daje możliwość uruchomienia jednowęzłowego klastra Kubernetes na prywatnym komputerze, natomiast OpenShift Playgroundzapewnia dostęp do klastra Red Hat OpenShift przez 60 minut. Można wtedy wdrożyć własny obraz kontenera lub skonfigurować pipeline w celu zbudowania aplikacji ze źródła.

Programiści poszukujący bardziej rozbudowanych funkcji mogą również skorzystać z darmowych wersji próbnych OpenShift, takich jak Developer Sandbox for Red Hat OpenShift – prywatnego środowiska OpenShift we współdzielonym, multi-tenant klastrze OpenShift, które jest wstępnie skonfigurowane z zestawem narzędzi deweloperskich.

Zadbano także o to, aby dostęp i korzystanie z kursów było jak najłatwiejsze. Dzięki temu kursy są całkowicie darmowe, bez jakichkolwiek dodatkowo płatnych rozszerzeń. Wystarczy jedynie wejść w kurs, a następnie po skończonym szkoleniu wybrać i skonfigurować swój klaster.

Na stronie jest również dostępny nowy program streamingowy o nazwie KBE Insider, który pokazuje na bieżąco jak rozwija się Kubernetes. Programiści dzięki temu mają dostęp do wiedzy z pierwszej ręki, która umożliwia im dalszy rozwój. Premiera programu miała miejsce 29 czerwca. W pierwszym odcinku wystąpił Clayton Coleman z Red Hat – programista, architekt i wieloletni twórca Kubernetes.

Link do Kubernetes by Example

Autor: Mithun Dhar, vice president and general manager, Developer Tools and Programs w Red Hat
- Reklama -
Źródło:Red Hat

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -