Red Hat wprowadza na rynek rozwiązanie Ansible Automation Platform on Google Cloud

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 4 min
4 min

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu produktu Red Hat Ansible Automation Platform on Google Cloud – elastycznego rozwiązania do automatyzacji infrastruktur informatycznych, które obejmuje obszar od chmury poprzez centrum przetwarzania danych po brzeg sieci. Rozwiązanie to jest proste w obsłudze i nie wymaga od użytkowników dodatkowych umiejętności. Ansible Automation Platform on Google Cloud ułatwia informatykom dostęp do znanej im już znakomitej platformy automatyzacji infrastruktur informatycznych, zintegrowanej z używanymi przez nich procesami. Umożliwia im szybsze rozpoczęcie automatyzacji na dużą skalę w całym ekosystemie informatycznym.

Jak wynika z raportu firmy IDC1, „w celu uproszczenia procesów i obniżenia kosztów szkolenia w zakresie obsługi środowisk wielochmurowych działy informatyczne szukają rozwiązań, które umożliwią im automatyzację opartą o zasadę „naucz się raz – stosuj wszędzie”. Udziały w rynku będą zwiększać ci dostawcy, którzy oferują infrastrukturę jako kod, aby udostępniać zasoby w chmurze w ścisłym powiązaniu z automatyzacją” . 

Zarządzanie wieloma chmurami jest coraz bardziej złożone, z czym często wiąże się brak wykwalifikowanego personelu. Firmy potrzebują więc technologii, które są elastyczne i innowacyjne, a równocześnie umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnych zasobów i kwalifikacji. Ansible Automation Platform zapewnia krytyczną infrastrukturę, która umożliwia wdrażanie bardziej skalowalnych rozwiązań do automatyzacji, opartych na natywnej architekturze chmurowej. Pomaga to w zwiększeniu roli automatyzacji w całym dziale informatycznym oraz obniżeniu barier, które dotychczas nie pozwalały na stosowanie takich technologii. Odciąża również informatyków, dzięki czemu mogą oni generować większe korzyści dla firmy. Ta nowa platforma jest dostępna w serwisie Google Cloud Marketplace, co ułatwia użytkownikom szybki dostęp do prostych w obsłudze i zoptymalizowanych pod kątem chmury rozwiązań do automatyzacji, gotowych do użycia natychmiast po zainstalowaniu.

To rozwiązanie Red Hat, zarządzane samodzielnie przez użytkowników, firmy mogą instalować bezpośrednio z serwisu Google Cloud Marketplace, aby szybko rozpocząć automatyzację procesów zarządzania swoimi zasobami w chmurze Google Cloud. Dzięki rozwiązaniu Ansible Automation Platform użytkownicy serwisu Google Cloud mogą uzyskać dostęp do wstępnie zintegrowanych usług, które są im już znane, takich jak chmura Google Virtual Private Cloud, grupy bezpieczeństwa, moduły równoważące obciążenie, Google Compute i grupy instancji. Ułatwi im to wdrożenie automatyzacji i zarządzanie nią. Należności za korzystanie z rozwiązania Ansible Automation Platform klienci mogą rozliczać za pomocą zintegrowanych narzędzi bądź w ramach zawartych wcześniej umów z Google dotyczących zadeklarowanych wydatków. 

Pakiety treści dostępnych w chmurze, takie jak Red Hat Ansible Certified Content Collection for Google Cloud, pomagają w automatyzacji procesów w środowisku informatycznym i całej firmie. Zapewniają bardziej efektywne sposoby tworzenia i udostępniania treści oraz zarządzania nimi, z możliwością bezpiecznego korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie. Informatycy mogą zintegrować procesy automatyzacji z procesami używanymi już w przedsiębiorstwie oraz procedurami nadzoru na dużą skalę, w sposób dostosowany do potrzeb. Dzięki temu wszystkie procesy automatyzacji w chmurze są spójne.

Firma Red Hat dąży do zapewnienia klientom jak największego wyboru. Rozwiązanie Ansible Automation Platform on Google Cloud Marketplace rozszerza ten wybór na chmurę hybrydową. Klienci mogą teraz łatwiej kupować i wdrażać rozwiązania Red Hat w chmurach największych dostawców. Wdrażając rozwiązania Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Enterprise Linux for SAP i Red Hat OpenShift w serwisie Google Cloud Marketplace, klienci i partnerzy mogą korzystać z rozwiązań Red Hat w sposób najlepiej dopasowany do swoich potrzeb informatycznych i biznesowych.

Dostępność

Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform, zarządzane samodzielnie przez użytkownika, jest teraz dostępne bezpośrednio dla klientów w serwisie Google Cloud Marketplace.

SOURCES:RedHat
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz