Relacja z Connect Distribution Roadshow 2019

- Reklama -

Connect Distribution – autoryzowany dystrybutor rozwiązań ICT – jest w trakcie corocznego cyklu spotkań z Klientami oraz Resellerami – ROADSHOW 2019. Spotkania odbyły się już 21.05 w Poznaniu, 22.05 we Warszawie, 29.05 we Wrocławiu oraz 30.05 w Łódzi. Przed nami dwa ostatnie wydarzenia z cyklu: 4 czerwca w krakowskim hotelu Queen Boutique Hotel i następnego dnia w Novotel Katowice Centrum, na które serdecznie zapraszamy. Mieliśmy okazję wziąć udział we wrocławskim wydarzeniu zorganizowanym w hotelu Ibis Styles, w którym ostatnio organizowanych jest naprawdę sporo ciekawych konferencji związanych z szeroko rozumianym IT.

O czym mówiono na roadshow warszawskiego dystrybutora specjalizowanego? O bardzo gorącym temacie – czyli cyberbezpieczeństwie. Po sesji powitalnej i krótkiej prezentacji firmy omówiono narzędzia PAM, czyli privileged access management. Kolejnym punktem była wojna z phishingiem i w jaki sposób można uniknąć skutków tego rodzaju ataków za pomocą narzędzi Cofense. Cofense jest wiodącym dostawcą rozwiązań obrony przed phishingiem dla organizacji obawiających się najpopularniejszego obecnie rodzaju ataku jakim jest „spear phishing”. Platforma Cofense zamienia pracowników w aktywną linię obrony umożliwiając im identyfikowanie, zgłaszanie i zapobieganie atakom typu „spear phishing” i „drive-by” oraz wykorzystującym złośliwe oprogramowanie.

Z przyjemnością wzięliśmy udział w Connect Distribution Roadshow, spotkania z pasjonatami i ekspertami w branży bezpieczeństwa IT i monitoringu infrastruktury zawsze są dla nas możliwością na poznanie nowości branżowych, wymianę doświadczeń i kontaktów z innymi uczestnikami oraz, co bardzo cenne, poznanie różnych perspektyw na kwestie bezpieczeństwa IT i monitoringu infrastruktury. Pojawiło się kilka wartościowych zdań, które warto zgłębić i wykorzystać w codziennej pracy. – mówi Maks Kisyk, CEO, BF Group.

Ważnym ogniwem w ekostystemie bezpieczeństwa cyfrowego organizacji są strony internetowe. Zaprezentowano, jak za pomocą narzędzi firmy Acunetix można wykryć luki w stronach www, które nierzadką są otwartą furtką dla hakerów. Opowiedziano o bezpiecznym transferze plików i monitoringu sieci lokalnej, wirtualnej i chmury przy użyciu rozwiązań Ipswitch MOVEit.

Connect Distribution przedstawił bezpieczne środowisko pracy dla zdalnych handlowców i rozproszonych punktów obsługi. Następnym tematem spotkania był monitoring sieci zaprojektowany w celu zmniejszenia przestojów sieci i poprawy jej wydajności, a także w jaki sposób zapewnić pełną kontrolę dostępu do sieci w czasie rzeczywistym.

Na spotkaniu omówiono rozwiązania (oprócz wyżej wymienionych) takich dostawców technologii jak Flexera, Parallels, Portnox, SolarWinds i SonicWall.

Nasze coroczne roadshow to nie tylko wyjątkowa okazja, aby zaprezentować najciekawsze rozwiązania z naszej ofert securoty, ale też doskonała sposobność, by osobiście spotkać się z resellerami i klientami oraz porozmawiać otwarcie o ich potrzebach, problemach czy o lokalnej specyfice danego rynku. I to właśnie ten aspekt ludzki, czyli bezpośrednie spotkania i rozmowy z partnerami biznesowymi są dla nas największą inspiracją i wartością dodaną. – podsumowuje Sławomir Karpiński, CEO, Connect Distribution.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -