Revolut: do warszawskiego zespołu dołączają bankowi eksperci

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 4 min
4 min

Revolut kontynuuje inwestycje nad Wisłą i wzmacnia zespół. Do warszawskiego biura dołączają eksperci z sektora bankowego. Na stronie firmy, oprócz rekrutacji w Warszawie i Krakowie pojawiają się też wakaty nie związane z konkretną lokalizacją. To element nowej strategii elastycznego zatrudnienia, w ramach której to pracownicy Revolut decydują skąd i kiedy chcą pracować.

Na kluczowe dla rozwoju działalności kredytowej w Polsce stanowiska Revolut zatrudnił trzech doświadczonych menedżerów. Tomasz Jarczyk zarządza procesem kredytowym od tworzenia nowych produktów po nadzór nad portfelem kredytowym, Michał Biernacki buduje modele ryzyka kredytowego, zaś Adam Dardas odpowiada za obszar windykacji. Tworzeniem produktów i zarządzaniem ryzykiem kredytowym zajmuje się również Karolina Kornet, która dołączyła do zespołu najwcześniej, bo w połowie 2019 roku.

“W 2021 roku stawiamy na rozwój usług bankowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie paszportowaliśmy licencję bankową oraz udostępniliśmy konta bankowe z ochroną depozytów i produkty kredytowe. Po pomyślnie przeprowadzonym pilotażu, chcemy udostępnić produkt wszystkim klientom w Polsce. W tym celu wzmacniamy polski zespół”mówi Tomasz Jarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce.

Tomasz Jarczyk dołączył do Revolut w 2020 roku i odpowiada za rozwój produktów kredytowych na rynku polskim. Wcześniej związany z bankami Citi, Polbank EFG i Raiffeisen, posiada ponad 22 lat doświadczenia w tworzeniu i zarządzaniu detalicznymi produktami kredytowymi. Zanim przeszedł do Revolut przez 4 lata rozwijał startupy w branży fintech. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

“Revolut jest jednym z europejskich liderów w zakresie uczenia maszynowego w obszarze finansów. Cieszę się mogąc zastosować moje dotychczasowe doświadczenie w tym zakresie na polu oceny i zarządzania ryzykiem kredytowym. Kredyt to nowa usługa w Revolut, jest to więc okazja by zbudować od zera rentowny portfel dobrej jakości kredytów na polskim rynku”mówi Michał Biernacki, Menedżer ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego Revolut w Polsce.

Michał Biernacki dołączył do Revolut w styczniu 2021 roku. Z sektorem bankowym związany jest od 8 lat, najdłużej z Alior Bank. Przez ostatnie 5 lat odpowiadał za rozwój modeli machine learningowych wykorzystywanych do oceny ryzyka kredytowego w obszarze klienta indywidualnego. W Revolut odpowiada za kształtowanie procesu kredytowego i modelowanie ryzyka kredytowego. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne.

“Revolut obsługuje w Polsce bardzo atrakcyjny segment klientów sprawnych cyfrowo, często o ponadprzeciętnych dochodach, świadomie posługujących się finansami. W przypadkach losowych i trudnych moim zadaniem będzie pomóc klientowi wyjść z zadłużenia w sposób maksymalnie przyjazny dla klienta, a jednocześnie skuteczny”mówi Adam Dardas, Menedżer ds. Windykacji Revolut w Polsce.

Adam Dardas, dołączył do Revolut w 2020 roku, z rynkiem windykacyjnym związany jest od 15 lat. Odpowiada za stronę operacyjną windykacji a także strategiczne działania z zakresu odzysku i cesji wierzytelności. Windykacją w spółkach z branży fintech zarządza od 7 lat. W spółkach fintech odpowiadał za globalne procesy windykacyjne oraz ryzyko kredytowe. Poprzednio związany z Kreditech Holding a także Mash Group. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Udostępnij