Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Rosnące wdrożenie 5G ma zwiększyć rynek czujników Internetu rzeczy

Udostępnij

Według danych Fact.MR,  światowy rynek czujników IoT osiągnął wartość 27,4 mld USD w 2022 r. i oczekuje się, że do końca 2032 r. osiągnie 173,7 mld USD.

Przewiduje się, że gwałtowny wzrost zapotrzebowania na integrację przemysłowego IoT w sektorach, które wymagają pomiarów opartych na czujnikach do obserwacji, będzie napędzał ekspansję czujników Internetu rzeczy (IoT) w okresie prognozy .

Oprócz tego przewiduje się, że różne inicjatywy, takie jak plany Smart City i pojawienie się Przemysłu 4.0, mają wspierać rozwój rynku. Dzięki tym inicjatywom rynek odnotował średnią roczną stopę wzrostu na poziomie 23,9% od 2015 do 2021 roku.

Co więcej, oczekuje się, że inicjatywy Przemysłu 4.0 w różnych regionach, takich jak Chiny i Europa, przyniosą korzyści rynkowi w okresie prognozy. Na przykład 60% operacji produkcyjnych jest połączonych z czujnikami IoT w znanych firmach, takich jak Accenture. Szybkie przyjęcie czujników IoT w sektorze przemysłowym stymuluje rozwój rynku.

Ponadto, przewiduje się, że Stany Zjednoczone staną się atrakcyjnym regionem dla rynku. Obecność różnych znaczących graczy, takich jak Honeywell w USA, poszerza możliwości dla czujników IoT w regionie. Ponadto, miasta takie jak San Francisco uruchomiły inteligentne systemy parkingowe, które dodatkowo wspierają rozwój rynku czujników IoT.

Według Fact.MR, Ameryka Północna zdominuje rynek czujników IOT w okresie prognozy. Co więcej, oczekuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych do 2032 r. przychody wyniosą 33,8 mld USD, przy jednoczesnym wzroście średniej rocznej stopy wzrostu na poziomie 20,9% w okresie prognozy.

Indie odnotują najwyższy coroczny wzrost wynoszący 30,3% w okresie prognozy. Na kolejnych miejscach plasują się rynki Chin i Japonii, które mają wzrosnąć odpowiednio o 22,22% i 22,6%.

Według typu czujnika wskazano, że akcelerometry zdominują rynek i przewiduje się, że w okresie prognozy wzrośnie o 20,7% CAGR.

Czynniki wzrostu

Kraje o wysokich dochodach zapewnią atrakcyjne możliwości dla rynku. Różne miasta w USA, takie jak Nowy Jork, Chicago, podejmują różne inicjatywy, które dodatkowo stymulują rozwój rynku czujników IoT. Na przykład miasta te adoptowały węzły czujnikowe w słupy świetlne dla środowiska miejskiego. Są one pomocne w regulowaniu jakości powietrza na zatłoczonych obszarach.

Przemysł motoryzacyjny i transportowy odegra kluczową rolę na rynku czujników IoT. Jak podaje NASDAQ, samochody bez kierowcy mogą upowszechnić się na rynku do 2030 r., co dodatkowo przyspieszy rozwój czujników IoT.

Wzrost liczby inteligentnych domów, inteligentnej infrastruktury i inteligentnej produkcji prawdopodobnie przyspieszą wzrost rynku. Obawy związane z prywatnością danych wśród konsumentów ograniczają rozwój rynku.

Konkurencja

Kluczowi gracze na globalnym rynku czujników IoT koncentrują się na badaniach i rozwoju. Ponadto, gracze ci współpracują z różnymi dostawcami technologii, aby umocnić swoją pozycję na rynku. Na przykład, w lutym 2022 r. Siemens zaktualizował swoje oprogramowanie NX o takie atrybuty, jak projektowanie oparte na inteligencji. Ta aktualizacja umożliwi aplikacji korzystanie ze sztucznej inteligencji.

W styczniu 2022 r. firma PTC, dostawca technologii, poinformowała o współpracy z Grupą Schaeffler. To nowe partnerstwo wesprze inicjatywę Schaeffler dotyczącą wizualizacji modeli 3D.

Źródło:Fact.MR

Zobacz

Co dalej z cenami aut? Czy warto poczekać na obniżki?

W nadchodzących 12 miesiącach sumaryczny koszt zakupu samochodu wzrośnie...

Czy wkrótce zapłacimy tyle samo za dolara, euro i franka?

Sytuacja na rynku jest wyjątkowa. Wyceny czterech najważniejszych walut...

Rektor UJ zarządził zdalne nauczanie w pięciu terminach I semestru

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zarządził zdalne nauczanie w pięciu terminach I semestru roku akademickiego 2022/2023. Decyzja jest związana z oszczędnościami wynikającymi ze wzrostu kosztów utrzymania obiektów, w tym z planowanymi podwyżkami cen prądu.

Sejm przegłosował dopuszczenie do sprzedaży węgla brunatnego

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o programach wsparcia dla firm w związku z cenami prądu i gazu wraz z poprawką PiS czasowo dopuszczającą sprzedaż węgla brunatnego gospodarstwom domowym. Ustawa trafi teraz do Senatu.

URE: opłata mocowa w 2023 r. dla gospodarstw domowych 2,38-13,35 zł netto

Od 2,38 do 13,35 zł netto miesięcznie wyniesie w 2023 r. stawka opłaty mocowej dla gospodarstw domowych i innych mniejszych odbiorców. Dla pozostałych odbiorców wyniesie 0,1024 zł za kWh pobraną między godzinami 7 i 22 w dni robocze. Stawki ogłosił Prezes URE.

Premier Orban wsparł jednego z kandydatów podczas niedzielnych wyborów prezydenckich w Brazylii

Premier Węgier Viktor Orban wsparł w niedzielnych wyborach prezydenckich w Brazylii prawicowego kandydata Jaira Bolsonaro, ubiegającego się o reelekcję. Film z wyrazami poparcia udostępnił na Twitterze prezydent Brazylii.
- Reklama -

REKLAMA