Rynek gier mobilnych na fali wzrostu. Paryski producent pozyskuje 15 mln euro

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
2 min

Od momentu założenia w 2019 roku przez Hervé Montoute i Igora Zabukovca, TapNation, paryski wydawca gier mobilnych,  szybko stał się jednym z najlepszych globalnych graczy w branży. Teraz producent otrzymał kolejną rundę finansowania w wysokości 15 milionów euro.

Istotnym czynnikiem stojącym za sukcesem TapNation jest jego innowacyjna platforma technologiczna. Ta platforma umożliwia testowanie gier, analizę zachowań graczy i identyfikację najbardziej obiecujących rozgrywek. Dzięki tym możliwościom aż 30 ich gier znalazło się w gronie największych światowych hitów, gromadząc łącznie miliard pobrań w sklepach z aplikacjami.

Ostatnio TapNation zdywersyfikował swój zakres, wprowadzając TN Labs, wyspecjalizowane studio tworzenia gier. Ten ruch jest zgodny ze strategią firmy, aby poszerzyć swoją ofertę gier, szczególnie w kierunku bardziej hybrydowych gatunków.

Dzięki zaangażowaniu i wiedzy specjalistycznej swojego pięćdziesięcioosobowego zespołu, TapNation odnotował imponujące przychody w wysokości 45 milionów euro w 2022 roku, co oznacza trzeci rok z rzędu rentowności.

- Advertisement -

Oczekuje się, że ten świeży zastrzyk kapitału, wniesiony przez wybitnych inwestorów, takich jak Re-Sources Capital, Paluel-Marmont Capital i wybranych partnerów bankowych, zdywersyfikuje portfel TapNation i wzmocni jego strategię wzrostu. Oczekuje się również, że zwiększy przewagę technologiczną firmy.

Hervé Montoute, współzałożyciel i lider Tap Nation, skomentował:Dzięki tym 15 milionom euro jesteśmy w kluczowym momencie w naszej podróży jako wydawca gier mobilnych. Ta inwestycja jest dowodem wiary naszych partnerów w naszą wizję i naszą zdolność do innowacji. Umożliwi nam to pójście jeszcze dalej, odkrywanie nowych terytoriów w branży gier mobilnych i dalsze oferowanie naszym graczom wyjątkowych doświadczeń. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym inwestorom za ich wsparcie i cieszymy się, że możemy podzielić się naszą pasją do gier mobilnych ze światem.”

Udostępnij
- REKLAMA -