Salesforce rozbudowuje pakiet rozwiązań do automatyzacji

Udostępnij

Na konferencji TrailblazerDX firma Salesforce, globalny lider w dziedzinie systemów CRM, poinformowała o kolejnych innowacjach wprowadzonych w rozwiązaniu Salesforce Flow, czyli kompletnym pakiecie technologii automatyzacji, umożliwiającym klientom szybkie usprawnienie dowolnych złożonych procesów biznesowych z wykorzystaniem platformy Salesforce Customer 360. Rozwiązanie Flow zostało oparte na niskokodowej platformie Salesforce i pozwala szybko wygenerować wartość biznesową dzięki wsparciu działań użytkowników, uproszczeniu procesów i integracji systemów.

Przedsiębiorstwa muszą obecnie zmierzyć się z niepewną sytuacją ekonomiczną, w tym z inflacją, zakłóceniami łańcuchów dostaw i niedoborami siły roboczej. Mechanizmy automatyzacji pozwalają zastąpić procesami automatycznymi pracochłonne zadania wykonywane ręcznie, a w efekcie zwiększyć produktywność i zapewnić wyższy poziom obsługi klientów z zachowaniem odpowiedniej skali działania. Okazuje się, że aż 91% organizacji zgłasza potrzebę zastosowania rozwiązań do automatyzacji procesów umożliwiających realizację większej liczby zadań mniejszym kosztem. Z kolei 77% pracowników twierdzi, że dzięki automatyzacji udało im się zyskać czas na pogłębienie relacji z klientami i interesariuszami.

Dzięki produktowi Flow pracownicy zajmujący się obsługą klientów mogą automatycznie przypisywać zadania w ramach globalnych zespołów i kanałów cyfrowych, co daje możliwość zaoferowania najważniejszym klientom bardziej spersonalizowanych usług. Firmy zajmujące się zarządzaniem majątkiem mogą w większym stopniu skupić się na wynikach osiąganych przez klientów, korzystając z automatyzacji powtarzających się operacji wprowadzania danych oraz wprowadzając usprawnienia w procesach związanych z intensywnym przetwarzaniem danych, takich jak uzgadnianie stanu gotówki i zapasów. Dostawcy usług opieki zdrowotnej są w stanie usprawnić obsługę pacjentów dzięki automatyzacji skierowań i zarządzania rozliczeniami, a tym samym szybko zapewnić odpowiednie świadczenia. Menedżerowie łańcuchów dostaw zyskują możliwość zunifikowania danych i zintegrowania różnych starszych systemów, a w rezultacie usprawnienia procesów realizacji zamówień i zarządzania dostawcami.

„Nasi klienci, którzy wykorzystują rozwiązanie Salesforce Flow do automatyzacji manualnych procesów w przedsiębiorstwie, oszczędzają co miesiąc 109 miliardów godzin pracy. Pracownicy zyskują czas na realizację zadań przynoszących bardziej wymierne korzyści”powiedział Patrick Stokes, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. platformy Salesforce. „Automatyzacja odbywa się w ramach pojedynczej, jednolitej platformy CRM. Nowe funkcje rozwiązania Flow dają użytkownikom możliwość uruchamiania przepływów z poziomu analitycznych paneli kontrolnych, łatwej integracji z dowolnym systemem za pomocą niewielkiej ilości kodu oraz bezpośredniej interakcji z przepływami w środowisku Slack, w którym pracownicy spędzają najwięcej czasu. To coś więcej niż automatyzacja, to funkcje «automagiczne»”.

– Nasi klienci, którzy wykorzystują rozwiązanie Salesforce Flow do automatyzacji manualnych procesów w przedsiębiorstwie, oszczędzają co miesiąc 109 miliardów godzin pracy. Pracownicy zyskują czas na realizację zadań przynoszących bardziej wymierne korzyści.powiedział Patrick Stokes, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. platformy Salesforce.

Salesforce Flow: automatyzacja na wielką skalę

Salesforce Flow umożliwia klientom automatyzację szerokiej gamy procesów biznesowych. W przepływach gromadzone są dane, na których podejmuje się odpowiednie działania. Klienci mają możliwość funkcjonowania w bardziej inteligentny sposób, przy mniejszym nakładzie pracy, a jednocześnie zaoszczędzenia czasu poprzez obsługę złożonych procesów za pomocą kliknięć, a nie kodu.

  • W marcu 2022 roku firma Salesforce obsługiwała na swojej platformie 1,3 biliona zautomatyzowanych działań, co przekłada się na korzyści biznesowe dla klientów o wartości 2,19 biliona USD**. Oznacza to, że 1,3 biliona razy użytkownik nie musiał ręcznie tworzyć wiadomości e-mail, ustawiać powiadomienia, modyfikować pola statusu albo kopiować danych.
  • Dzięki automatyzacji procesów w marcu 2022 roku klienci firmy Salesforce zaoszczędzili 109*** miliardów godzin pracy.
  • Klienci firmy Salesforce uruchamiają codziennie 44 miliardy przepływów pracy i procesów.
  • Ponad 900 gotowych przepływów pracy, botów oraz rozwiązań do zrobotyzowanej automatyzacji procesów opracowanych przez partnerów takich jak Chargent, GetFeedback i 7Summits zostanie udostępnionych w portalu Salesforce AppExchange z myślą o zastosowaniu w różnych branżach i różnych chmurach

Nowe możliwości rozwiązania Salesforce Flow

Firma Salesforce ustawicznie inwestuje w rozwój rozwiązania Flow, udostępniając nowe funkcje ułatwiające realizację zadań oraz skonstruowanie mechanizmów interakcji zwiększających zaangażowanie klientów. W przepływach gromadzone są dane, na których podejmuje się odpowiednie działania. Użytkownicy mają możliwość wykonywania swoich obowiązków w bardziej inteligentny sposób, przy mniejszym nakładzie pracy, a jednocześnie zaoszczędzenia czasu poprzez obsługę złożonych procesów bez konieczności tworzenia rozbudowanego kodu.

  • Wsparcie działań użytkowników: nowa funkcja Flow in Slack pozwala połączyć opcje pracy zespołowej środowiska Slack z możliwościami niskokodowych narzędzi do automatyzacji oferowanych przez Salesforce. Można wywoływać wbudowane w rozwiązanie Flow zaawansowane procesy biznesowe bezpośrednio na platformie Slack, na której odbywa się praca zespołowa użytkowników.
  • Usprawnione procesy: nowy komponent Flow Actions umożliwia klientom uruchamianie przepływów pracy w rozwiązaniu Salesforce Flow bezpośrednio z panelu kontrolnego. Użytkownicy mogą przejść od informacji do konkretnych działań; znikają przy tym problemy związane z przełączaniem się między różnymi aplikacjami w celu wykonania pracy. Ponadto funkcja Flow Orchestration wykorzystuje automatyzację do uproszczenia procesów obejmujących wiele kroków, w których realizacji uczestniczy wielu użytkowników.
  • Bezproblemowa integracja: nowa funkcja Flow Integration* umożliwia administratorom i programistom integrowanie danych pochodzących z dowolnego systemu za pomocą kilku kliknięć, a także wywoływania procesów w każdym przepływie. Dodatkowo opcja Flow RPA wykorzystuje technologię zrobotyzowanej automatyzacji procesów opracowaną przez firmę MuleSoft (standardowo zintegrowaną w produkcie Salesforce Flow). Pozwala ona użyć danych lub działań z dowolnego stosowanego wcześniej systemu, a zatem przeprowadzić kompleksową automatyzację wszystkich kroków w przepływach pracy.

Ponadto rozwiązanie Flow zawiera obecnie niskokodową funkcję testowania, która umożliwia administratorom i programistom tworzenie testów automatycznych poszczególnych przepływów bez konieczności pisania kodu. Obecnie Klienci są również w stanie uzyskać jednolity obraz wszystkich wywołanych w różnych systemach działań automatycznych w celu zarządzania wersjami.

Innowacyjne rozwiązania klientów i sukces dzięki automatyzacji

Klienci firmy Salesforce z różnych branż, m.in. Vonage, RBC Wealth Management i ENGIE, wykorzystują automatyzację do udoskonalenia przepływów pracy i zmaksymalizowania korzyści uzyskiwanych przez przedsiębiorstwo.

„Jako globalny lider w dziedzinie komunikacji w chmurach dla przedsiębiorstw zawsze staraliśmy się znaleźć nowe sposoby zwiększenia produktywności i wydajności”powiedział Savinay Berry, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i projektowania w firmie Vonage. „Rozwiązania firmy Salesforce pomogły nam zautomatyzować przepływy, dzięki którym możemy uprościć mechanizmy współpracy zespołów, dostarczyć klientom rozwiązania o większej wartości i wesprzeć rozwój naszego przedsiębiorstwa na międzynarodowym rynku”.


**Wartość wynika z pomnożenia zakładanych kosztów pracochłonności niezbędnej do realizacji typowego procesu przez łączną liczbę zautomatyzowanych procesów w marcu 2022 roku. W obliczeniach przyjęto koszt 20 USD/h oraz oszczędność czasu na poziomie 5 minut. Zaoszczędzone środki = (liczba procesów) * (przyjęta wielkość oszczędności na proces = 20 USD/h  5 min/proces czyli 1,67 USD/proces) = 1 311 913 101 975 procesów  1,67 USD/proces = 2,1908949e+12.

**Obliczenia oszczędności czasu i godzin pracy wynikają z liczby zautomatyzowanych procesów w marcu 2022 roku pomnożonej przez zakładany czas (5 min) i koszty (20 USD/h) niezbędne do realizacji typowego procesu biznesowego. Liczba zaoszczędzonych godzin = (liczba procesów)  (szacowany średni czas zaoszczędzony w procesie = 5 min) = 1 311 913 101 975 * 5 min = 109 326 091 831 godzin.

Źródło:Salesforce

Zobacz

Kielce: przedstawiono pierwszych finalistów zawodów marsjańskich ERC

16 najlepszych drużyn świata powalczy we wrześniu w Kielcach w zawodach robotów marsjańskich - European Rover Challenge. W finałowej szesnastce znalazły się drużyny z Polski, w tym AGH Space Systems, która otwiera listę finalistów oraz kielecki zespół IMPULS.

Minister Moskwa: zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. nie do przyjęcia dla Polski

Wprowadzenie zakazu sprzedaży aut z silnikiem spalinowym od 2035 r., co proponuje Komisja Europejska w swoim planie osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest dla Polski nie do przyjęcia; ani rynek, ani społeczeństwo nie jest na to gotowe - oświadczyła we wtorek w Luksemburgu minister klimatu i środowiska RP Anna Moskwa.

Testy w kierunku zakażenia wirusem HCV będą dostępne bezpłatnie u lekarza rodzinnego

Od 1 lipca lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) będzie mógł zlecić pacjentowi badanie na obecność przeciwciał wirusa HCV (anty-HCV) na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu pojawiła się realna szansa na eliminację tego wirusa w Polsce – oceniają eksperci.

Ekspert: otyłość jest chorobą przewlekłą bez tendencji do samoistnego ustąpienia

Musimy pamiętać, że otyłość jest chorobą przewlekłą bez tendencji do samoistnego ustąpienia – przekonuje psychiatra z Łodzi dr n. med. Piotr Wierzbiński. Jego zdaniem każdy pacjent z nadwagą lub otyłością powinien być badany w kierunku powikłań nadmiernej masy ciała.

Prezes PERN: realizowany przez spółkę Program Megainwestycji gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski

Od kilku lat PERN realizuje Program Megainwestycji, skupiając się na kluczowych elementach, czyli na ropie naftowej oraz na paliwach, gwarantując tym samym bezpieczeństwo energetyczne Polski - powiedział w rozmowie z PAP prezes PERN Igor Wasilewski.

KRD: 867 tys. zł długu ma rekordzista uchylający się od płacenia alimentów

Rekordzistą w uchylaniu się od spłaty alimentów jest 34-latek z woj. wielkopolskiego, którego dług sięga blisko 867 tys. zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Najwięcej ojców, którzy nie łożą na swoje dzieci mieszka w województwie śląskim.
- Reklama -