Schneider Electric i EcoDataCenter ogłosili partnerstwo

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
3 min

Schneider Electric nawiązał partnerstwo z EcoDataCenter w celu stworzenia centrum danych o ujemnym śladzie węglowym w szwedzkim Falun. Cel jest jeden: stworzyć najbardziej zrównoważone ekologicznie centrum danych w krajach nordyckich. W tym celu wykorzystano takie rozwiązania, jak m.in. EcoStruxureTM Building Operation, litowo-jonowe Galaxy VX UPS oraz MasterPact™ MTZ. Gwarantują one, że centrum kolokacyjne pozostaje przyjazne klimatowi. Ponadto, Connected Services Hub od Schneider Electric zapewnia zdalny monitoring i całodobowy dostęp do krytycznej infrastruktury obiektu.

U podstaw współpracy EcoDataCenter ze Schneider Electric leżała potrzeba niezawodnego zarządzania energią, które zapewniłoby nieprzerwany czas pracy serwera i poprawiło wydajność energetyczną.

– Z rozwiązaniami Schneider Electric spodziewamy się osiągnięcia PUE (ang. Power Usage Effectiveness) na poziomie 1.15. W połączeniu ze źródłami odnawialnymi pozwoli nam to stać się jednym z bardziej zrównoważonych środowiskowo centrów danych w Skandynawii, a może nawet i na świecie – mówi Mikael Svanfeldt, Chief Technology Officer w EcoDataCenter.

Zrównoważona cyfryzacja z rozwiązaniami EcoStruxure™

W najnowszym obiekcie EcoDataCenter wdrożono rozwiązania EcoStruxure for Cloud & Service Providers. Dzięki ich otwartej architekturze, EcoDataCenter mógł bezproblemowo podłączyć istniejący sprzęt, oprogramowanie i monitoring pod usługi analityczne platformy. Umożliwia to zebranie danych z czujników i liczników, a na ich podstawie także analizę efektywności operacyjnej całego centrum danych oraz jego wpływu na środowisko.

Po uruchomieniu usługi Connected Services Hub zdalnie monitorują krytyczne czujniki, zapewniając EcoDataCenter całodobową analizę oraz wsparcie techniczne zespołu inżynierów Schneider Electric.

- Advertisement -

Budując centra danych, EcoDataCenter bierze pod uwagę także lokalne społeczności. Dzięki korzyściom płynącym z wykorzystania EcoStruxure firma jest w stanie przetwarzać nadwyżkę ciepła, dzieląc się nią z lokalnymi sieciami energetycznymi. W ten sposób mogą one osiągnąć ujemną emisję dwutlenku węgla.

Specjalne agregaty chłodnicze Uniflair™ Turbocor zapewniają dodatkowe możliwości kontroli atmosfery wewnątrz kompleksu, co jest ważne przy niskich skandynawskich temperaturach, szczególnie podczas wilgotnego lata. W ramach architektury EcoStruxure cztery urządzenia Galaxy VX UPS zapewniają 99 proc. efektywności działania.

– Cieszymy się, mogąc realizować tak wyjątkowe projekty z EcoDataCenter. To dla nas wyróżnienie, że dzięki naszym rozwiązaniom może on zrealizować swój cel, by stać się pierwszym kolokacyjnym centrum danych, które zabiera więcej dwutlenku węgla niż go produkuje – mówi Christina Backlund, VP Secure Power, Nordic and Baltics w Schneider Electric. – Wspólnie udowodniliśmy, że dobrze zaprojektowane centrum danych może być zarówno elastyczne, jak i efektywne, by jednocześnie osiągać cele związane ze zrównoważonym rozwojem. To najlepsze rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i lokalnej społeczności.

Udostępnij
- REKLAMA -