Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Sharp/NEC wprowadza do oferty nowy monitor pod znakiem pracy hybrydowej na Windowsie

Udostępnij

Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadził do oferty NEC MultiSync® WD551, monitor interaktywny dedykowany do współpracy z urządzeniami wyposażonymi w system Microsoft Windows. Jest to kompletne, inteligentne rozwiązanie dla nowoczesnych przestrzeni konferencyjnych. WD551 z certyfikatem Microsoft Teams został zaprojektowany z myślą o maksymalnej elastyczności w hybrydowych modelach pracy. Monitor umożliwia realizację scenariuszy Bring Your Own Meeting (BYOM) – użytkownicy po prostu podłączają do monitora własne urządzenie przez bezpieczny kabel USB-C, aby natychmiast udostępniać treści i rozpocząć spotkania wideo.

Po podłączeniu własnego komputera z zainstalowanymi narzędziami firmy Microsoft, takimi jak: Microsoft 365 i Teams, monitor WD551 zapewnia bezproblemowe prowadzenie spotkań z natychmiastowym dostępem, niezależnie od tego, czy uczestnicy są w pomieszczeniu, czy łączą się zdalnie. Dwa wejścia USB-C 65W umożliwiają bezproblemowe przełączanie między dwoma użytkownikami, a dodatkowo oba podłączone urządzenia są w tym samym czasie zasilane.

WD551 posiada certyfikat Microsoft Teams, który gwarantuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku podczas spotkań, a także umożliwia wyświetlanie na 55-calowym ekranie dowolnych aplikacji zainstalowanych na notebooku użytkownika – wystarczy, że użytkownicy po prostu podłączą swoje urządzenia.

Sharp, NEC

Dzięki najnowszej technologii dotykowej PCAP i optycznie zespolonemu szkłu redukującemu efekt paralaksy, WD551 zapewnia doskonałe, naturalne wrażenia podczas pisania, niezależnie od tego, czy użytkownik posługuje się palcem, czy piórem. Ponadto, użytkownicy mogą korzystać z obsługi Windows Ink za pomocą dwóch aktywnych piór dołączonych do zestawu oraz funkcji Palm Rejection, która pozwala użytkownikom opierać dłonie na ekranie bez wywoływania niepożądanych akcji.

WD551 wykorzystuje również swoje czujniki IoT do zbierania danych telemetrycznych z otoczenia, takich jak: stopień obłożenia pomieszczenia, temperatura, oświetlenie i jakość powietrza w sali spotkań. Monitor zarządzany za pomocą usługi NEC Room Management Service, która wkrótce zostanie udostępniona, będzie również wspierał strategie inteligentnych budynków. Rozwiązanie to jest idealne dla małych przestrzeni konferencyjnych, które zachęcają do spontanicznych spotkań, dając użytkownikom możliwość wykorzystania ich pełnego potencjału dzięki narzędziom i środowisku zoptymalizowanym pod kątem wydajności.

Daniela Dexheimer, Senior Product Manager Collaboration Technologies w Sharp NEC Display Solutions Europe, powiedziała: “W miarę jak firmy zbliżają się do hybrydowego modelu pracy zdalnej i w biurze, jasne jest, że model BYOM z nami pozostanie. Uważnie słuchaliśmy naszych klientów i w nowym monitorze NEC WD551 Windows Collaboration Display opracowaliśmy rozwiązanie, które zapewnia im maksymalną mobilność i elastyczność nawet w najmniejszych środowiskach spotkań. Chcieliśmy dostarczyć przemyślane, eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym otoczeniu, nawet w domu. Zaprojektowaliśmy je tak, aby było zaawansowane w swoich możliwościach, a jednocześnie bardzo przyjazne i intuicyjne dla użytkownika – jesteśmy bardzo dumni z rezultatu.”

Albert Kooiman, Senior Director of Microsoft Teams Devices Partner Engineering and Certification w Microsoft Corporation, powiedział: “Cieszymy się, że WD551 otrzymał certyfikat zgodności z Microsoft Teams. WD551 podłączony do laptopa lub do Microsoft Teams Room oferuje doskonałą jakość audio i wideo, jak również intuicyjny dotyk oraz pisanie w ramach Teams.”

Źródło:Sharp/NEC

Zobacz

Prezydent: moją wielką ambicją jest wejście Polski do G20

Przez okres siedmiu lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele, oprócz jednego: nie weszliśmy do G20 - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że wejście Polski do grupy najbogatszych państw jest jego wielką ambicją.

Niemcy: Atak na Nord Stream to „punkt zwrotny w bezpieczeństwie wewnętrznym”

Zniszczenie gazociągów na Bałtyku wyznacza „punkt zwrotny w bezpieczeństwie wewnętrznym kraju" - powiedziała w piątek w rozmowie z dziennikiem „Bild” minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser (SPD). Zapowiedziała też duże inwestycje w bezpieczeństwo.

Polska energetyka pod ostrzałem hakerów. Czy mogą spowodować blackout?

CERT podaje, że w 2021 roku prawie 14% wszystkich...

Czy nowe prawo zniechęci przedsiębiorców do obniżania cen? Interweniuje branża cyfrowa

Związek Cyfrowa Polska apeluje do Urzędu Ochrony Konkurencji i...

JSW przywraca produkcję w koksowni „Przyjaźń”

Należąca do grupy JSW koksownia „Przyjaźń” przywraca produkcję - poinformowała JSW w komunikacie prasowym.

Budowa domu bez pozwolenia do 70 mkw. już niedługo wejdzie w życie

Domy jednorodzinne powyżej 70 mkw. będą zwolnione z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, podobnie będzie z przydomowymi schronami do 35 mkw. - wynika z projektu noweli Prawa budowlanego zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
- Reklama -

REKLAMA