Silna mobilna stacja robocza od HP

 

Podczas Adobe MAX, HP przedstawiło najpotężniejszy komputer z odpinaną klawiaturą1. Został on stworzony po to, aby zadbać o potrzeby w zakresie wydajności i mobilności, tak ważne dla artystów, projektantów i profesjonalistów z dziedziny obrazu cyfrowego, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości Adobe Creative Cloud oraz innych, podobnych aplikacji.

Wydajność HP ZBook x2, pierwszej na świecie stacji roboczej 2w1 z odpinaną klawiaturą,15zwiększa produktywność i pozwala twórcom cyfrowym oraz autorom kreatywnych dzieł na swobodną pracę, niezależnie od tego, gdzie i kiedy poczują inspirację do działania.

Nowe podejście do komputerów osobistych z odpinanymi klawiaturami HP rozpoczęło kilka miesięcy temu – wprowadzając HP Spectre x2 oraz HP Elite x2. Premiera HP ZBook x2 uzupełnia trójkę nowych urządzeń o najpotężniejsze rozwiązania przeznaczone dla kreatywnych użytkowników. Dzięki nowej ofercie, HP rozszerza swoją wiodącą rolę na rynku komputerów osobistych poprzez pionierskie wkroczenie w nową erę urządzeń z odpinaną klawiaturą, oferujących doskonałe osiągi, elegancję oraz wydajność.

Biorąc pod uwagę, że jest to najpotężniejsza stacja robocza na świecie i pierwsza cechująca się odpinaną klawiaturą, uważam, że nie ma urządzenia nadającego się lepiej do przenoszenia wizji artystów i projektantów do świata rzeczywistego – powiedział Gwen Coble, Director of Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing, EMEA, HP Inc. W postaci HP ZBook x2 dostarczamy idealne narzędzie przyspieszające proces kreatywności, charakteryzujące się mocą, wydajnością i naturalną prostotą użytkowania. Urządzenie to spowoduje, że twórcom będzie łatwo jak nigdy dotąd robić to, co robią najlepiej –  wprowadzać w życie nowe inspirujące idee oraz wzbogacać świat, który nas otacza – dodaje.

Wyzwolenie cyfrowej kreatywności

HP ZBook x2 umożliwia projektantom skuteczne tworzenie dzięki procesorom czterordzeniowym Intel Core2, pamięci dwa razy większej niż w jakimkolwiek innym komputerze osobistym z odpinaną klawiaturą3 oraz karcie graficznej NVIDIA Quadro Graphics, zapewniającej o 73 procent wyższą wydajność graficzną w porównaniu do Surface Pro4. Cichy, składający się z dwóch wentylatorów system chłodzenia został zaprojektowany w celu rozpraszania ciepła generowanego przez potężną kartę graficzną i procesor. Aby lepiej zaspokoić potrzeby kreatywnych użytkowników, w tym tych korzystających z oprogramowania Adobe, HP opracowało także konfigurowalne, dopasowujące się do aplikacji klawisze HP Quick Keys, dzięki 18 praktycznym skrótom artyści będą w stanie zaoszczędzić sporo cennego czasu.

W Adobe naszym celem jest przyspieszenie procesu kreatywnego. Creative Cloud jest platformą pozwalającą nam wdrażać ogromne innowacje w naszych aplikacjach oraz usługach w chmurze wspieranych przez Adobe Sensei, gdzie sztuczna inteligencja znajduje się w centrum doświadczeń każdego klienta – powiedziała Mala Sharma, Vice President and General Manager, Creative Cloud Product, Marketing and Community. – Adobe jest podekscytowane współpracą z HP, co do której nie mamy wątpliwości, że będzie napędzać dalej kreatywność i zapewni członkom Creative Cloud więcej możliwości oraz swobodę tworzenia w każdym miejscu, w którym napotkają inspirację – dodała.

Wielu profesjonalistów z branży kreatywnej korzysta dziś z kilku urządzeń, np. z MacBooka Pro w połączeniu z iPadem, w celu wykonywania tych samych zadań, jakie można wykonać jedynie na HP ZBook x2. Wiedząc, jak ważna jest jak najwyższa mobilność, HP stworzyło jedno urządzenie, które zapewnia taką samą wydajność, niezależnie od tego, czy jest używane do rysowania czy do pracy w trybie dokowania.

HP ZBook x2, będący najbardziej wszechstronnym urządzeniem typu 2w1 jakie stworzono do tej pory działa w czterech trybach: laptopa, z odpiętą klawiaturą, dokowania i tabletu.

·         W trybie laptopa HP ZBook x2 jest potężną mobilną stacją roboczą z klawiaturą wykorzystywaną dotychczas w HP ZBook Studio.

·         W trybie z odpiętą klawiaturą pozwala użytkownikom tworzyć na tablecie za pomocą najdokładniejszego rysika HP, zapewniając przez cały czas pełen dostęp do klawiszy skrótów dzięki klawiaturze komunikującej się z częścią ekranową przez Bluetooth.

·         W trybie dokowania HP ZBook x2 może obsługiwać dwa dodatkowe monitory 4K lub w sumie do pięciu monitorów.

·         W trybie tabletu zachowuje on pełną wydajność graficzną, pozwalając użytkownikom uchwycić swoje pomysły przy pomocy wydajnej karty graficznej NVIDIA 3D.

Korzystając z HP ZBook x2 użytkownicy mogą tworzyć bez przerwy, przy wykorzystaniu rysika, który nie wymaga ładowania. Bez-akumulatorowy, zaprojektowany przez HP rysik oparty na technologii EMR firmy Wacom reaguje natychmiastowo na dłonie twórcy, zapewniając naturalny ruch. HP ZBook x2 rozpoznaje 4 096 poziomów siły nacisku i przechylanie w wielu kierunkach, zawiera też przeznaczoną specjalnie dla niego gumkę.

HP ZBook x2  jako członek najbezpieczniejszej rodziny mobilnych stacji roboczych[1]0, oferuje technologię HP Sure Start Gen311 chroniącą BIOS, TPM 2.0 na potrzeby szyfrowania sprzętowego zabezpieczającego dane logowania, metody bezpiecznego uwierzytelniania poprzez czytnik kart Smart Card, pakiet HP Client Security Suite Gen312 służący do ochrony danych, urządzenia i tożsamości, z technologią rozpoznawania twarzy oraz skaner odcisków palców.

Najważniejsze cechy HP ZBook x2

HP ZBook x2 jest ucieleśnieniem mobilności i wydajności w obudowie z aluminium i odlewanego magnezu. W trybie tabletu waży nawet zaledwie 1,6kg5, a jego grubość wynosi 14,6 mm, natomiast w trybie laptopa waży 2,2 kg 5 przy grubości wynoszącej 20,3 mm. HP ZBook x2 został wyposażony w 14-calowy ekran z multidotykiem o rozdzielczości 4K, oferując także opcjonalny, 10-bitowy, wyświetlający miliard kolorów6 ekran HP DreamColor, skalibrowany do 100 procent Adobe RGB. HP ZBook x2 posiada najbardziej zaawansowany na świecie odpinany ekran16 dotykowy z powłoką antyrefleksyjną, pozwalający użytkownikom na skupienie się w pełni na pracy, niezależnie od warunków oświetleniowych. Podczas pracy przy biurku może on obsługiwać dwa ekrany 4K przy użyciu stacji dokującej HP ZBook Dock ze złączem Thunderbolt 37.

Jego czas pracy na baterii wynosi 10 godzin13,  ale wyposażono go także w ultraszybkie ładowanie (do 50 procent w zaledwie 30 minut8). HP ZBook x2 oferuje procesor o częstotliwości taktowania do 4,2 GHz z zastosowaniem technologii Intel®Turbo Boost, 32 GB pamięci RAM dual channel, zapewniające lepszą zdolność reagowania przy większych obciążeniach pracą, np. w Photoshopie. Stały napęd, HP Z Turbo Drive, jest do 6 razy szybszy niż dysk SSD SATA oraz do 21 razy szybszy niż tradycyjny dysk HDD. HP ZBook x2 zapewnia do 2 TB9 miejsca na dane poprzez PCIe, zawiera także slot na pełnowymiarowe karty SD, idealny dla zawodowych fotografów.

Za pomocą stacji dokującej lub portów Thunderbolt 3 na HP ZBook x2 możliwe jest przesyłanie dużych plików z aparatów, zewnętrznych nośników danych, telefonów i innych urządzeń peryferyjnych.

Mobilna stacja robocza HP ZBook x2 została zaprojektowana tak, aby można było zabrać ją wszędzie i aby radziła sobie z największymi obciążeniami pracą. Jej konstrukcja została stworzona z myślą o pomyślnym przejściu badania MIL-STD 810G14. HP ZBook x2 przeszedł także dziesiątki testów na potrzeby certyfikacji i optymalizacji wydajności z udziałem wiodących w branży dostawców oprogramowania, takich jak Adobe czy Autodesk.

Ceny i dostępność

HP ZBook x2 będzie planowo dostępny w obszarze EMEA od grudnia br., w Polsce od lutego 2018 roku, w cenach zaczynających się od €1 949 (bez VAT).

Przypisy:

1.      W oparciu o ofertę komputerów z odpinaną klawiaturą dostępnych u sprzedawców na dzień 3 października 2017 r. Moc urządzenia oparta jest na jego procesorze, karcie graficznej i pamięci.

2.      Większa liczba rdzeni służy do zwiększenia wydajności pewnych rodzajów oprogramowania. Nie wszyscy klienci i nie każde oprogramowanie skorzystają na stosowaniu tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara mogą się różnić w zależności od obciążenia aplikacjami oraz konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja, oznakowanie i nazewnictwo stosowane przez Intel nie odzwierciedlają poziomu wydajności.

3.      W oparciu o ilość pamięci w komputerach z odpinaną klawiaturą dostępnych u sprzedawców na dzień 5 października 2017 r.

4.      W oparciu o badania Cinebench R15 open GL na dzień 5 października 2017 r., stosujące maksymalne konfiguracje dla urządzeń HP ZBook x2 oraz Microsoft Surface Pro, których wyniki ogłoszono 23 maja 2017 r.

5.      Waga będzie się różnić w zależności od konfiguracji.

6.      Opcjonalny ekran HP DreamColor wyświetlający 1 miliard kolorów jest sprzedawany oddzielnie.

7.      Sprzedawane oddzielnie lub jako funkcja opcjonalna.

8.      Ładuje akumulator do 50% w przeciągu 30 minut, gdy system jest wyłączony lub w trybie oczekiwania. Wymagany jest zasilacz sieciowy o mocy co najmniej 65 W. Po osiągnięciu 50% naładowania, ładowanie wróci do trybu standardowego. Czas ładowania może różnić się o +/- 10% z racji tolerancji systemu.

9.      W przypadku dysków twardych, GB = 1 miliard bajtów. TB = 1 bilion bajtów. Ilość miejsca po sformatowaniu jest mniejsza. Do 30GB pojemności dysku systemowego (w przypadku systemu Windows 10) zostaje zarezerwowane na oprogramowanie służące do przywracania systemu.

10.    W oparciu o zapewniane bez dodatkowych opłat przez HP unikalne i kompleksowe możliwości zabezpieczeń u sprzedawców w styczniu 2017 r. na mobilnych stacjach roboczych HP wyposażonych w procesory Intel® 7. generacji.

11.    HP Sure Start Gen3 jest dostępny w produktach HP EliteBook, HP ZBook, oraz HP Z Workstation wyposażonych w procesory Intel® 7. lub późniejszej generacji.

12.    Pakiet HP Client Security Suite Gen3 wymaga systemu operacyjnego Windows oraz procesora Intel®, AMD 7 lub późniejszej generacji.

13.    Czas pracy na baterii w Windows10 / MM14 może się różnić w zależności od różnych czynników, w tym modelu produktu, jego konfiguracji, zainstalowanych aplikacji, funkcji, sposobu użytkowania, funkcji bezprzewodowych oraz ustawień zarządzania energią.  Maksymalna pojemność baterii ulegnie naturalnemu zmniejszeniu wraz z czasem i użytkowaniem. Dodatkowe informacje znajdują się po adresem www.bapco.com.

14.    Badanie MIL STD 810G nie zostało jeszcze zakończone oraz nie ma na celu wykazania zdatności na potrzeby wymagań umownych Departamentu Obrony USA ani na potrzeby użytku wojskowego.  Wyniki badań nie stanowią gwarancji przyszłej wydajności w danych warunkach badawczych. Wszelkie przypadkowe uszkodzenia wymagają opcjonalnego pakietu ochrony przed przypadkowymi uszkodzeniami HP (HP Accidental Damage Protection Care Pack).

15.    W oparciu o dane rynkowe na temat stacji roboczych na dzień 11 października 2017 r.

16.   W oparciu o ofertę komputerów z odpinaną klawiaturą dostępnych u sprzedawców na dzień 5 października 2017 r., przy porównaniu rozdzielczości ekranu, gamy kolorów oraz maksymalnej obsługiwanej ilości kolorów.

Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.