Snowflake Złotym Partnerem Dare IT. “To program mentoringowy od kobiet dla kobiet”

Materiał Partnera
3 min

Snowflake, firma oferująca autorską Chmurę Danych, została Złotym Partnerem 6. edycji Programu Mentoringowego Dare IT. To inicjatywa, która wspiera kobiety w rozpoczęciu kariery w branży IT, a także rozwijaniu ich kompetencji przywódczych i przygotowywaniu do zawodu kolejnych kandydatek. Mentorki Snowflake będą zaangażowane w sesje mentoringowe z uczestniczkami programu, webinary eksperckie i spotkania networkingowe.

Mentoring Dare IT to trwający cztery miesiące program prowadzony przez ekspertki z branży IT (mentorki) dla kobiet (mentees), które chcą znaleźć swoją pierwszą pracę w jednej dwunastu z pożądanych na rynku specjalizacji takich jak m.in. Front End/Back End Developer, Business Analyst, Cloud Specialist, Data Scientist czy UX Designer. W tym czasie mentees uczestniczą w szeregu aktywności obejmujących indywidualne sesje i konsultacje HR, webinary oraz spotkania networkingowe. Kandydatki zyskują także bezpośredni kontakt z wiodącymi w branży firmami, takimi jak Snowflake, które mogą stać się ich przyszłymi pracodawcami.

Celem wydarzenia jest zwiększanie udziału kobiet w branży IT oraz budowanie przyjaznego środowiska pracy dla wszystkich.

– Wierzymy, że wspieranie różnorodności w branży IT niesie korzyść dla wszystkich. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy o ponownym zaangażowaniu w inicjatywę Dare IT. Program mentoringowy od kobiet dla kobiet przełamuje schematy, będąc dowodem na to, że kompetencje i doświadczenie nie mają płcimówi Dorota Jaworska, EMEA Talent and HR Operations w Snowflake.

O skuteczności inicjatywy najlepiej świadczą dane. Jak wynika z wyliczeń organizatorów, blisko 250 kobiet zostało zatrudnionych w branży IT jeszcze w czasie trwania programu, a 94 proc. spośród wszystkich uczestniczek deklaruje, że ponownie wzięłoby udział w programie. Z kolei badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanforda wskazują, że udział w tym programie mentoringowym zwiększa szansę na zatrudnienie w branży aż o połowę.

Możliwość aplikowania do tej edycji Programu już się zakończyła. Mimo to wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w kolejnej edycji wydarzenia, mogą zapisać się na listę oczekujących mentees, którą można znaleźć pod tym adresem WWW.

Firma Snowflake od lat zaangażowana jest we wspieranie różnorodności w branży IT, zwłaszcza w zawodach związanych z pracą z danymi. Organizacja tworzy kulturę integracji wśród pracowniczek i pracowników, którzy są zróżnicowani pod wieloma względami, wierząc, że będzie to napędzać innowacje, zachęcać do autentyczności i służyć klientom.

partnerstwo
źródło: Snowflake
Udostępnij