Sony powiększa ofertę kamer do produkcji w 4K na żywo o nowy model HXC-FZ90

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
3 min

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowej, przystępnej cenowo, kamery do transmisji na żywo dla nadawców telewizyjnych oraz firm, które zajmują się produkcją wydarzeń i potrzebują wysokiej jakości rozwiązań do produkcji na żywo z wykorzystaniem technologii 4K.

„W związku z tym, że formaty produkcji różnią się w zależności od projektów, coraz więcej firm szuka elastycznego sposobu przełączania między 4K, HD i HDR w zależności od potrzeby chwili. Być może nadal realizują większość produkcji w jakości HD, ale wiedzą, że muszą być przygotowane na przyszłe wyzwania i chcą być gotowe już teraz, aby móc odpowiadać na nie w przyszłości, oferując jakość 4K lub w technologię HDR”

skomentował Norbert Paquet, szef działu Live Production w Sony Europe

Choć większość firm zajmujących się produkcją wydarzeń, organizacji e-sportowych, religijnych lub instytucji edukacyjnych produkuje znaczną część swoich materiałów z wykorzystaniem rozdzielczości HD, są coraz bardziej świadome korzyści płynących z produkcji 4K i szukają prostych sposobów przejścia na tę technologię. Kamera HXC-FZ90, zaprojektowana i obsługiwana w znany z innych kamer Sony sposób, umożliwia organizacjom bezproblemowe przejście na wyższą rozdzielczość w dogodnym dla nich czasie. Model HXC-FZ90 obsługuje również tryby HLG (Hybrid Log Gamma) i S-Log3 dla przepływu pracy Sony SR Live, umożliwiając w razie potrzeby korzystanie z HD HDR lub 4K HDR.

Kluczowe funkcje nowej kamery  skoncentrowane są na jakości obrazu oraz łatwej obsłudze i obejmują:

  • Przetwornik obrazu CMOS z pojedynczym chipem typu 2/3 cala 4K z mocowaniem obiektywów B4, obsługujący rozdzielczość 2000 TVL
  • Licencję 4K – dostępną do wykupienia w opcji na tydzień lub na miesiąc albo jako włączoną na stałe
  • Wbudowaną obsługę trybów HLG i S-Log3 dla przepływu pracy SR Live
  • Funkcję ARIA: Automatyczna optymalizacja obrazu zgodnie z charakterystyką obiektywu[1]
  • Prostą integrację z CNA-2 do sterowania kamerami z dostępem do sieci, umożliwiającą zaawansowane monitorowanie
  • Uproszczone połączenie przewodowe z prompterem lub kamerami PTZ (na przykład Sony ILME-FR7) poprzez łącze sieciowe (Ethernet)
  • Gniazdo typu minijack stereo umożliwiające łatwe podłączenie zestawu słuchawkowego
  • Intuicyjną obsługę kamery z przedniego panelu nowego modułu CCU HXCU-FZ90 z funkcjami takimi jak IRIS i korekcja kolorów
  • Zaawansowaną funkcję wspomagania regulacji ostrości

Wszechstronna i funkcjonalna budowa kamery w połączeniu z jej lekkością i wytrzymałością oznaczają, że kamera nadaje się do wielu różnych miejsc produkcji — z łatwością znajdzie swe miejsce w studio, środowisku korporacyjnym lub przy realizacji wydarzeń muzycznych czy sportowych. Kamera doskonale uzupełnia podstawowe rozwiązania do produkcji w 4K, oferowane przez Sony wraz z mikserem wizyjnym MVS-G1 oraz kamerą ILME-FR7.

Model HXC-FZ90 będzie dostępny zimą 2023 roku, a dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

SOURCES:Sony
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *