Speed Mode – druk przyspieszony dla drukarek 3D Zortrax

Kuba Kowalczyk
Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit 4 min
4 min

Zortrax wprowadza darmową funkcję druku przyspieszonego, zapewniającą do trzech razy szybszy druk na desktopowych drukarkach 3D Zortrax! Funkcja jest dostępna wraz z nową wersją firmware dla drukarek Zortrax M300 Dual i M Series Plus. Korzystanie z opcji druku przyspieszonego nie wymaga żadnych modyfikacji sprzętowych po stronie użytkowników. Proces instalacji jest łatwy i sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków. Speed Mode jest szczególnie polecany do produkcji masowej w firmach, gdzie czas realizacji jest kluczowy, gdyż zapewnia większą elastyczność projektową i skrócony czas wytwarzania, co przekłada się na zwiększone możliwości produkcyjne.

W odpowiedzi na oczekiwania naszych użytkowników, przyspieszamy druk 3D na maszynach Zortrax, wprowadzając nowy, całkowicie darmowy firmware, w tym nową funkcję – Speed Mode. Wiemy, że szybkość druku jest ważnym aspektem technologii wytwarzania addytywnego, szczególnie dla tych firm, które w znacznej mierze opierają się na szybkim prototypowaniu. Dlatego teraz biznesy, którym szczególnie zależy na skróceniu czasu realizacji zamówień, będą mogły skorzystać z trybu szybkiego druku, dzięki czemu zamówienia będą mogły być dostarczane do klientów docelowych szybciej. Użytkownicy indywidualni również zyskują możliwość realizacji projektów na drukarkach 3D Zortrax w niespotykanym dotąd tempie. 

Zortrax Speed Mode Working Options firmware
Speed Mode – druk przyspieszony dla drukarek 3D Zortrax 4

“Siła nowego trybu druku przyspieszonego leży przede wszystkim w tym, że jest darmowy, ogólnodostępny i nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji sprzętowych. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla wszystkich tych firm i indywidualnych użytkowników, którym najbardziej zależy na krótkim czasie realizacji zleceń i drukują w 3D liczne części, czy to we własnym zakresie, czy też za pośrednictwem usług druku 3D Zortrax. Proces instalacji nowej wersji firmware jest prosty i wygodny, dzięki czemu wszyscy użytkownicy naszych desktopowych drukarek 3D mogą bez problemu przyspieszyć swoje maszyny.”mówi Michał Siemaszko, Head of Research and Development w Zortrax S.A.

Jak rozpocząć korzystanie z opcji przyspieszonego druku? Aby pobrać nową funkcję, należy odwiedzić witrynę Support Center Zortrax, pobrać dostępny tam plik instalacyjny nowej wersji firmware i zapisać go na dysku USB. Następnie należy włożyć dysk do gniazda w swojej drukarce 3D Zortrax i postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawiają się na wyświetlaczu. Po zainstalowaniu nowej wersji firmware, parametry trybu druku przyspieszonego dostępne są w sekcji “Ustawienia prędkości wydruku” (Ustawienia -> Ustawienia robocze -> Ustawienia prędkości wydruku). Znajdują się tam trzy kluczowe parametry: Prędkość druku, Przyspieszenie oraz Offset temperatury hotendu. Przyspieszenie określa, jak szybko ekstruder przyspiesza po zmianie kierunku druku. Drukowanie w trybie przyspieszonym może wymagać zwiększenia temperatury hotendu, więc można ją dostosować w opcji Offset temperatury hotendu.

Zortrax Speed Mode standard speed vs high speed 3D printed models
Speed Mode – druk przyspieszony dla drukarek 3D Zortrax 5

Dzięki Speed Mode użytkownicy mogą w bardziej elastyczny sposób wytwarzać zarówno proste, jak i bardziej złożone projekty, ponieważ prędkość można dostosowywać w dowolnym momencie procesu druku. Oznacza to, że można drukować w 3D niektóre części modeli ze standardową prędkością, aby zachować wysoką precyzję, podczas gdy inne elementy mogą być wytworzone znacznie szybciej. Szybsze drukowanie to także zwiększenie możliwości produkcyjnych, a co za tym idzie konkurencyjności na rynku, ze względu na krótszy czas realizacji zamówień.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować funkcję druku przyspieszonego całej naszej społeczności. Nowa funkcja wprowadzona dla drukarek 3D Zortrax M200 Plus, M300 Plus i M300 Dual przekłada się na wymierne korzyści dla wielu gałęzi przemysłu. Będąc w stanie drukować aż do 3 razy szybciej, firmy zyskują dużą elastyczność projektową, producenci mogą wyprodukować znacznie więcej kom-     

ponentów w tym samym czasie, a produkcja masowa zostaje usprawniona. Szczerze polecamy to rozwiązanie w każdym procesie produkcyjnym, gdzie czas realizacji zamówienia ma kluczowe znaczenie.”podsumowuje Mariusz Babula, CEO w Zortrax S.A.

Firmware z funkcją druku przyspieszonego można pobrać w sekcji Zortrax Support Center.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz