Spółka Asbisu wchodzi do Polski i Mołdawii. Będzie świadczyć usługi Trade-in

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 3 min
3 min

Breezy, spółka należąca do ASBISc Enterprises Plc,  rozpoczyna działalność na dwóch kolejnych rynkach: polskim i mołdawskim. Usługi Trade-In spółki dostępne są też w takich krajach jak, m.in.: Kazachstan, Ukraina, Cypr i Gruzja.

Spółka jest obecnie największym dostawcą usług Trade-In w krajach swojej działalności i ma bardzo agresywny plan ekspansji. W związku z tym uruchomiła w Polsce zakład zajmujący się diagnostyką i przywracaniem do całkowitej sprawności oryginalnych urządzeń mobilnych przeznaczonych dla sieci detalicznych i operatorów telekomunikacyjnych w krajach, w których działa ASBIS. Obiekt ma powierzchnię ponad 1000 m2 i jest zlokalizowany w Raszynie pod Warszawą.

Breezy to międzynarodowy dostawca usług typu Trade-In dla branży telefonii komórkowej, sieci detalicznych i biznesowych użytkowników końcowych. Współpracuje z ponad 35 lokalnymi i globalnymi partnerami, w tym m.in. Apple Premium w Ukrainie, Kazachstanie, Gruzji, siecią sklepów monobrandowych marki Samsung w Ukrainie (Protoria), sieciami Rozetka.ua, Olx.ua, oraz Vodafone, Beeline, Kcell, Sulpak, Mechta, Tehnodom.

Główną działalnością Breezy, ściśle związaną z rozwojem gospodarki w obiegu zamkniętym, jest przedłużanie cyklu życia urządzeń poprzez odnawianie używanych, a następnie przywracanie ich na rynek po bardziej przystępnej cenie. Produkty, które nie kwalifikują się do odnowienia po diagnostyce, są poddawane bezpiecznemu recyklingowi.

„Breezy to firma, która ma ogromny potencjał rozwojowy, a co za tym idzie jest dobrą inwestycją na naszych rynkach. Koncept ten ewoluuje szybciej niż jakikolwiek inny segment, a duzi producenci smartfonów i operatorzy telekomunikacyjni już dostrzegli potencjał w sprzedaży używanych telefonów, tym bardziej, że pozytywnie wpływa to na sprzedaż ich usług. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju Breezy i jestem przekonany, że prawdziwe sukcesy są jeszcze przed tą firmą. Jeśli chodzi o rynek polski, udało nam się zatrudnić kilku bardzo wykwalifikowanych specjalistów do rozwoju polskiej działalności i jesteśmy gotowi do znacznych inwestycji, aby ta firma była jeszcze silniejsza w ramach Grupy” – powiedział Costas Tziamalis, wiceprezes Grupy ASBIS.

„Oferta Breezy jest bardzo dobrze przyjmowana na rynkach, na których prowadzimy działalność, a Trade-In program jest korzystny dla każdego interesariusza. Współpracujemy m.in. z dużymi sieciami sprzedaży detalicznej oraz z operatorami telekomunikacyjnymi, którym zapewniamy gotowe rozwiązanie Trade-In. Dzięki temu poprawiają się ich wyniki sprzedaży oraz rentowność sklepów przy zerowym ryzyku dla biznesu. Z drugiej strony klienci mogą sobie pozwolić na zakup droższych urządzeń ze względu na rabat przy zakupie kolejnego, nowego urządzenia. Tym samym nasz partner zwiększa sprzedaż i lojalność klientów. Poza zdecydowanymi korzyściami biznesowymi wpływamy też pozytywnie na naszą planetę – współpraca z Breezy daje możliwość ratowania zasobów planety, redukcji e-odpadów i emisji dwutlenku węgla” – powiedział Andrii Kosar, dyrektor generalny Breezy.

SOURCES:Asbis
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz