Ad image

Stosowanie dmuchańców reklamowych jako promocji na imprezach masowych – czy jest skuteczne?

Skuteczna kampania marketingowa firmy może być realizowana na wiele sposobów. Reklamy w sieci, telewizji czy radio nie są już jedyną opcją na wypromowanie swojej działalności na szerszą skalę. Przedsiębiorcy decydują się na wprowadzanie coraz to bardziej oryginalnych metod reklamowych, mogących trafić również do ludzi niekoniecznie zainteresowanych środkami masowego przekazu.  Dobrym tego przykładem okaże się stosowanie dmuchańców reklamowych na większych imprezach masowych bądź wydarzeniach sportowych. To bardzo unikatowy sposób, gwarantujący zwiększenie rozpoznawalności samej marki. Dlaczego stosowanie dmuchańców się opłaca? Czy odbiorcy zwracają uwagę na takie dekoracje i jaka jest ich reakcja? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej.

Czym są dmuchańce reklamowe?

Każdy dmuchaniec reklamowy należy do grupy outdoorowych form promocji. W takim przypadku, powinien posiadać on duże rozmiary i być łatwo zauważalnym nawet z większych odległości. To bardzo oryginalny i unikatowy sposób na wypromowanie swojego przedsiębiorstwa. Cechują go wyraziste barwy oraz przyciągające oko, różnorodne kształty.

Te kwestie mogą znacząco odróżnić takiego dmuchańca od standardowego banneru reklamowego. W obecnych czasach, mało kto już zwraca uwagę na porozwieszane w niektórych miejscach grafiki – zdecydowanie bardziej liczy się oryginalność i unikatowość w marketingu. Sam dmuchaniec może przy okazji promocji być także sporą atrakcją na wydarzeniu. Wszystko zależy od kreatywności przedsiębiorców, którzy są w stanie stworzyć kształt przyciągający oko każdego uczestnika.

Mobilna reklama o przeróżnych kształtach

Nie da się ukryć, iż dmuchańce reklamowe są niezwykle praktyczną formą promocji. Wszystko dzięki ich łatwej mobilności i zabieraniu małej ilości miejsca w transporcie. Taki dmuchaniec to inwestycja – może posłużyć przez długie lata, a nie jest wykonywany wyłącznie na czas jednej imprezy. W zależności od charakteru wydarzenia, istnieje sporo dostępnych od ręki kształtów dmuchańców. Należą do nich dmuchane bramy, balony, słupy, stoliki czy bombki. Niemniej jednak, większość producentów jest w stanie stworzyć dowolny kształt takiego produktu na życzenie klienta. Bardzo często można się więc spotkać z dmuchanymi butelkami czy puszkami na imprezach plenerowych.

Jak odbiorcy reagują na dmuchańce?

Trzeba jasno powiedzieć, że ze wszystkich reklam dostępnych na wydarzeniach, dmuchańce są uczestnikom najmniej obojętne. Oprócz zachęcania do kupna produktu, są również doskonałym elementem usprawniającym lokalizację. Kiedy na dużej imprezie plenerowej uczestnicy eventu nie mogą się odnaleźć, zawsze dzwoniąc do siebie podają kształt dmuchańca oraz nazwę znajdującej się na nim firmy. Takich sytuacji na każdym wydarzeniu jest sporo – grunt to stworzyć reklamę mocno wybijającą się na tle reszty. W ten sposób dmuchaniec stanie się w trakcie wydarzenia znaczącym punktem na mapie, a wieść na nim rozniesie się niemal po całym terenie imprezy.

Artykuł sponsorowany