in ,

Strona lotniska Warszawa-Modlin zaatakowana przez hakerów

Dziś przed południem strona http://modlinairport.pl/ padła ofiarą ataku hakerskiego. Do tej pory nie udało się administratorom strony portu lotniczego naprawić awarii.

Najpierw na stronie widoczny był wizerunek diabła. Obecnie po wejściu na stronę dowiemy się, że trwa przerwa techniczna.

Rzecznik prasowy lotniska – Jolanta Grus – poinformowała, że awarii uległ jedynie serwer dzierżawiony od zewnętrznej firmy obsługujący stronę internetową lotniska, natomiast nie ma to nic wspólnego z danymi pasażerów, które, zdaniem Rzecznik, są bezpieczne. Jednak warto zaznaczyć, że atak na stronę spowodował, że pasażerowie nie mogą sprawdzić tam choćby godzin przylotów, odlotów.

Zaistniała sytuacja jest o tyle ciekawa, że istnieje prawdopodobieństwo, że administrator strony został poinformowany o luce, jaka jest na stronie. Dopiero po tym, jak nie zareagował na uwagę dotyczącą jej ochrony – haker postanowił dać mu nauczkę.

Za atak na stronę lotniska w Modlinie odpowiedzialny jest haker o pseudonimie SPEEDY-03, należący do indonezyjskiej grupy hakerów – Typical Idiot Security. Grupa atakowała już wcześniej między innymi strony miasta Covington w stanie Waszyngton oraz szkoły w Panama City na Florydzie.

Na razie nie wiadomo kiedy można spodziewać się usunięcia awarii, jednak informacje o podróżach można śledzić za pomocą infolinii oraz strony na Facebooku.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
bezpieczeństwo IT

Uwaga na cryptojacking

marketing

Zadbaj o marketing