Światowy rynek druku cyfrowego przekroczył 27 mld USD w 2022 r.

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska  - Redaktor Brandsit 2 min czytania

Druk cyfrowy to nowoczesna technologia druku obrazów cyfrowych bezpośrednio na różnych podłożach, takich jak fotografia, płótno, materiały syntetyczne i kartony. Dzięki temu można łatwo konwertować pliki do różnych formatów, takich jak przenośny plik dokumentu (PDF) i JPEG.

W porównaniu z tradycyjnymi procesami drukowania, druk cyfrowy oferuje wiele korzyści, takich jak większą dokładność, elastyczność, trwałość i opłacalność, a jednocześnie wymaga minimalnej przestrzeni roboczej. Dlatego też jest szeroko stosowany do drukowania drobnych wzorów o wysokiej rozdzielczości i niestandardowych materiałów marketingowych. Obecnie dostępne są różne typy druku cyfrowego, takie jak druk atramentowy i laserowy.

Zastosowanie druku cyfrowego w sektorach tekstylnym i opakowaniowym staje się coraz bardziej popularne, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości maszyny do drukowania grafiki, szczegółów i przejrzystości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. To przyczynia się do wzrostu rynku.

Ponadto, producenci coraz częściej decydują się na druk cyfrowy, ponieważ eliminuje on wiele etapów przygotowania do druku, co zmniejsza marnotrawstwo i przyczynia się do zrównoważonej produkcji. Zmieniające się preferencje konsumentów w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań również przyczyniają się do popularności druku cyfrowego.

Współpraca między kluczowymi graczami na rynku i inwestycje w badania i rozwój nowych atramentów i barwników, takich jak LATEX i sublimacja, zapewniają pozytywne perspektywy dla przyszłego wzrostu rynku druku cyfrowego.

Według danych firmy Reasearch and Markets, wielkość światowego rynku druku cyfrowego osiągnęła 27,1 mld USD w 2022 r.   Analitycy spodziewają się, że rynek osiągnie 39,7 mld USD do 2028 r., wykazując CAGR na poziomie 6,57% w latach 2022-2028.

Wśród najważniejszych graczy  na rynku w okresie prognozy znajdą się:Canon Inc., Konica Minolta Inc.,Firma Multi Color, Ricoh, Seiko Epson,  Walsworth,  Xerox .

Skomentuj
- Reklama -

Ulga termomodernizacyjna – ile można zyskać w rozliczeniu PIT?

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w ubiegłym roku z ulgi termomodernizacyjnej skorzystało aż 594 tys. podatników, a kwota wydatków

6 min czytania

Kazachska ropa ominie Rosję, a pomoże w tym Wielka Brytania

Podczas wizyty w Kazachstanie brytyjski minister spraw zagranicznych James Cleverly zapowiedział w sobotę, że Londyn wspomoże rozwinąć drogi eksportu kazachskich

1 min czytania

Pewna praca? Zainwestuj w swoje umiejętności związane ze sztuczną inteligencją

Nowe badanie umiejętności cyfrowych przeprowadzone przez Salesforce pokazuje, że zdecydowana większość pracowników jest przekonanych, iż doświadczenie jest ważniejsze od kwalifikacji

5 min czytania