- Reklama -

Synerise i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wykształcą doktorów ds. sztucznej inteligencji

Zobacz

- Reklama -

Firma technologiczna Synerise i Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ogłosiły nabór na studia doktoranckie Data Science in Business and Administration. To jedyny taki kierunek w kraju, a jego absolwenci dołączą do elity polskich praktyków rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Studia prowadzone przez Synerise i WIiGE UEP organizowane są w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Doktorat wdrożeniowy”. Ma on na celu tworzenie warunków dla kształcenia doktorantów we współpracy z biznesem. Pierwszy semestr rozpocznie się w październiku 2018 r. Na kandydatów czeka 10 wolnych miejsc.

Udział w projekcie stwarza możliwość jednoczesnej współpracy z wiodącą w regionie firmą tworzącą rozwiązania oparte o AI oraz wiodącym zespołem naukowym w tejże dziedzinie. Do programu mogą zgłaszać się magistrzy, którzy potrafią korzystać z narzędzi wykorzystywanych w data science, uczeniu maszynowym i algorytmach sztucznej inteligencji, takich jak m.in. języki programowania Python czy R.

Zajęcia będą prowadzone przez zespół naukowców WIiGE UEP, prowadzących m.in. międzynarodowe projekty dla globalnych korporacji. Każdy doktorant otrzyma dwóch opiekunów naukowych: jednego ze strony wydziału i drugiego w firmie Synerise.

Na czas studiów doktoranci będą zatrudnieni w Synerise, gdzie poza wynagrodzeniem uzależnionym od stanowiska i tematyki projektu doktoranckiego otrzymają stypendium doktoranckie z MNiSW w wysokości 2450 złotych miesięcznie (zwolnione z podatku PIT). Tematyka doktoratu musi być związana ze strategią Synerise, zaś sam doktorat, poza wartością naukową, powinien również prowadzić do opracowania technologii, która będzie wdrożona przez Synerise.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -