Synology przedstawia strategie przyszłego zarządzania danymi

- Reklama -

Firma Synology ogłosiła serię innowacji podczas wydarzenia Synology Media Event 2019, ustanawiając platformę zarządzania danymi, która idealnie integruje infrastrukturę sprzętową i programową, aby efektywnie zarządzać w firmach usługami w chmurze i ich gwałtownym wzrostem.

Trzon platformy stanowi nowy system operacyjny DiskStation Manager (DSM) 7.0. Najważniejsze nowości to usprawnione zarządzanie lokalną pamięcią masową, monitorowanie w chmurze i zapobieganie problemom oraz natywne funkcje hybrydowego przechowywania w chmurze. Dodatkowym wsparciem będzie rozszerzone portfolio produktów zaprojektowane w celu spełnienia wysokich wymagań dotyczących wydajności, dostępności i pojemności.

System Synology zarządza danymi ponad 6 milionów domów i firm na całym świecie, co jest niezwykłe nie tylko w branży pamięci masowej, ale także na całym rynku zarządzania danymi – powiedział Philip Wong, założyciel i dyrektor generalny Synology. – Opierając się na planie, który stworzyliśmy 20 lat temu, widzimy teraz wszystkie trzy elementy połączone w DSM 7.0: nasz sprzęt, oprogramowanie i oferty w chmurze. Będzie to stanowić podstawę wszystkich naszych produktów i usług w nadchodzącej dekadzie.

DSM 7.0 został opracowany wokół trzech kluczowych elementów:

Wsparcie użytkownika: nowy Menedżer pamięci, ulepszona pamięć podręczna SSD i głębsza integracja ze środowiskami wirtualizacji

 • Storage Manager: przeprojektowano interfejs, aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć ich architekturę pamięci i wykorzystanie miejsca oraz dostarczyć sugestie dotyczące rozwiązywania problemów od ręki.
 • Pamięć podręczna SSD: dla rosnącej liczby użytkowników korzystających z tej technologii, SSD Cache Advisor przedstawia teraz dokładne zalecenia dotyczące wielkości pamięci podręcznej przy optymalnym stosunku kosztów do wydajności poprzez analizę wzorców we / wy rzeczywistych obciążeń. Usługi mogą nadal działać nieprzerwanie podczas montowania lub odmontowywania pamięci podręcznej SSD, a wydajność systemu może zostać znacznie zwiększona poprzez przypinanie metadanych w pamięci podręcznej SSD w sytuacjach, w których występują kopie zapasowe, migawki, skanowanie plików lub dostęp do dużej bazy danych.
 • Synology Storage Console dla VMware i Windows: umożliwia monitorowanie pamięci i optymalizację wydajności jednym kliknięciem w VMware vCenter i Windows Server. Administratorzy VMware mogą również udostępniać pamięć masową w vCenter, znacznie zwiększając efektywność zarządzania w środowiskach wirtualizacji.

Inteligentne analizy: monitorowanie serwera 24/7 i zapobieganie problemom dzięki Active Insight.

Utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z flotą serwerów może być wyzwaniem, szczególnie dla firm z ograniczonym personelem IT i ograniczonymi budżetami. Active Insight jest pierwszą chmurową usługą monitorowania firmy Synology, która oferuje:

 • Przewidywanie i zapobieganie: proaktywnie ostrzega o nieprawidłowościach na dowolnym serwerze, a także zapewnia szczegółowe porady dotyczące naprawy.
 • Centralny monitoring: wyświetla w czasie rzeczywistym i historyczne trendy wydajności serwera i wydajności systemu monitorowania sprzętu na jednym ekranie, umożliwiając administratorom szybką identyfikację wąskich gardeł lub niewykorzystanych zasobów.

Łączność z chmurą: natywna hybrydowa pamięć masowa w chmurze z Hybrid Share

Synology C2, własna usługa chmury publicznej firmy, chroni obecnie ponad 28 000 użytkowników biznesowych i prywatnych. Dzięki Hybrid Share, C2 może rozszerzyć lokalne foldery współdzielone na Synology NAS o wysoką skalowalną przestrzeni dyskową typu pay-as-you-go.

 • Rozszerzenie pamięci i odzyskiwanie po awarii: alternatywa dla fizycznego zwiększenia pojemności pamięci. W wypadku awarii, konfiguracje mogą zostać przywrócone na innego NAS’a w kilka minut, natychmiast wznawiając dostęp do wszystkich folderów współdzielonych na C2.
 • Udostępnianie plików w wielu lokalizacjach: biura w różnych lokalizacjach mogą łączyć się z tymi samymi folderami współdzielonymi na C2, a każdy serwer NAS buforuje tylko potrzebne pliki. To znacznie zmniejsza przepustowość i przestrzeń dyskową wymaganą do udostępniania plików między lokalizacjami.

DSM 7.0 zawiera kilka nowych lub zaktualizowanych pakietów, w szczególności Synology Photos. Łącząc właściwości Photo Station przeznaczonego dla fotografów oraz Moments, używanego w większości przez użytkowników domowych, ma na celu zapewnienie inteligentnego, wysoce konfigurowalnego i elastycznego rozwiązania dla profesjonalistów oraz innych użytkowników.

Wreszcie, aby sprostać rosnącym wymaganiom w segmencie wysokiej klasy pamięci masowej, Synology ogłosiła ciągłą rozbudowę portfolio produktów dla przedsiębiorstw od drugiej połowy 2019 r., W tym:

 • Zorientowane na wydajność: seria all-flash oraz seria SA oparta na SAS dostosowane do różnych wymagań IOPS, pojemności i wymagań budżetowych.
 • Wysoka dostępność: aktywny-aktywny podwójny kontroler UC3200 dla nieprzerwanych usług iSCSI i aktywny-pasywny SA3200D z pełną funkcjonalności DSM.
 • Wysoka gęstość: 4U 60-kieszeniowy HD6400 zapewniający pojemność prawie 1PB przy kontrolowanych kosztach infrastruktury.
 • SAN Fibre Channel: obsługa kart sieciowych Fibre Channel zapewnia administratorom SAN atrakcyjną, opłacalną opcję, którą można bezproblemowo zintegrować z istniejącym środowiskiem.

 

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -