Synology wprowadza dyski twarde HAS5300 SAS klasy Enterprise

- Reklama -

Firma Synology ogłosiła wydanie nowych dysków twardych 3,5″ SAS z serii HAS5300 jako odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na odporne systemy pamięci masowej o wysokiej pojemności i wydajności do użytku w środowiskach biznesowych.

Dostępne w wersjach 16, 12 i 8 TB dyski HAS5300 stanowią najnowszy dodatek do portfolio dysków twardych firmy Synology, które wzbogacono również o dyski twarde SATA z serii HAT5300 wprowadzone w styczniu. Jest to uzupełnienie rozwiązań pamięci masowej z serii SA lub UC firmy Synology.

Wydajność obsługi zadań o znaczeniu krytycznym

Obsługa obciążeń do 550 TB rocznie1 i szacowany czas awarii do 2,5 mln godzin sprawiają, że dyski SAS HAS5300 zapewniają stałą i najlepszą w swojej klasie wydajność w najbardziej wymagających środowiskach. Technologia trwałej pamięci podręcznej zapisu pomaga zapewnić integralność danych dla aplikacji o znaczeniu krytycznym.

Dzięki wykorzystaniu protokołu SAS dyski Synology HAS5300 umożliwiają klientom przeskalowanie nawet 180 dysków na serwerze Synology z serii SA o wysokiej wydajności oraz osiągnięcie maksymalnej dostępności systemu iSCSI dzięki konfiguracji z dwoma kontrolerami sieci IP SAN o architekturze UC3200 Active-Active. Dyski obsługują również szybki transfer dla konfiguracji obsługujących duże ilości danych.

„Dyski utrzymują szybkość transferu danych na poziomie 274 Mb/s2, co czyni je doskonałym wyborem dla przedsiębiorstw, w których potrzebna jest maksymalna wydajność i niezawodność”, mówi Peggy Weng, menedżer ds. produktu w firmie Synology Inc. „Niezależnie od tego, czy chodzi o wideomonitoring na dużą skalę, postprodukcję multimediów czy inne procesy wymagające dużej pamięci, dyski HAS5300 zapewniają stałą wydajność na poziomie klasy biznesowej”.

Zaprojektowane, by zwiększać wydajność systemów Synology

Ponad 200 000 godzin testów zgodności i testów wytrzymałościowych3 tych trzech modeli zamontowanych w systemach Synology zapewnia, że dyski z serii HAS5300 zapewniają niezrównaną niezawodność i integrację z wdrożeniami Synology, pomagając klientom tworzyć dogłębnie zweryfikowane i niezawodne konfiguracje przechowywania.

Dyski z serii HAS5300 zostały zoptymalizowane na etapie projektowania w celu zapewnienia optymalnej kompatybilności i najlepszej możliwej wydajności podczas pracy na systemach Synology, dzięki czemu zapewniają znacznie lepszą wydajność odbudowy macierzy RAID.

„Niestandardowe oprogramowanie firmware i optymalizacja pod kątem sprzętu Synology zapewniają o 37% krótszy czas odbudowy macierzy RAID w systemach z dyskami HAS5300 w porównaniu z innymi dyskami tej klasy dostępnymi na rynku4, dzięki czemu znacznie skracają one czas ograniczenia sprawności macierzy oraz pomagają klientom długoterminowo zwiększyć dostępność systemu”, powiedziała Peggy Weng.

Aktualizacje oprogramowania firmware dysku HAS5300 będą dostarczane wraz z najnowszymi aktualizacjami sytemu operacyjnego DiskStation Manager (DSM) firmy Synology, zmniejszając ilość pracy administracyjnej działu IT i zapewniając, że system zawsze obsługuje najnowsze oprogramowanie. Modele z serii HAS5300 są objęte 5-letnią ograniczoną gwarancją firmy Synology.

Dostępność

Dyski HAS5300 o pojemności 16, 12 i 8 TB są już od dziś dostępne u sprzedawców Synology na całym świecie.

  1. Obciążenie jest definiowane jako ilość danych zapisywanych, odczytywanych lub weryfikowanych przez polecenia z systemu hosta.
  2. Maksymalna stała prędkość przesyłu danych dla dysków HAS5300-16T.
  3. Dyski HAS5300-8T, HAS5300-12T i HAS5300-16T zostały poddane trwającym ponad 200 000 godzin testom dysków twardych z wykorzystaniem urządzeń Synology w celu osiągnięcia maksymalnej zgodności tych dysków z urządzeniami Synology.
  4. Testy wydajności zostały przeprowadzone przez firmę Synology przy użyciu 12 dysków w urządzeniu SA3600 skonfigurowanym przy użyciu macierzy RAID 5 i systemu plików Btrfs w porównaniu z dyskami o podobnej pojemności (12 TB) i klasie (Enterprise). Wyniki tylko do celów referencyjnych. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od obciążenia, metod testowania oraz konfiguracji urządzeń i oprogramowania.
- Reklama -
Źródło:Synology

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -