Kraj

Prokuratura: 21-latek usłyszał zarzut trzech zbrodni – w tym dwóch usiłowań zabójstwa po atakach bardzo długim nożem

21-letni Luca L. we wtorek usłyszał zarzuty w sprawie poniedziałkowych ataków bardzo długim nożem w Toruniu. Jest podejrzany o trzy zbrodnie m.in. dwa usiłowania zabójstwa.

Premier wprowadził pierwszy stopień alarmu o zagrożeniu terrorystycznym w cyberprzestrzeni

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmu o zagrożeniu terrorystycznym w cyberprzestrzeni (ALFA-CRP) - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Alarm w cyberprzestrzeni wynika z ataku w internecie na ukraińskie strony rządowe - podał resort.

Sygnatariusze umowy dla górnictwa chcą być obserwatorami w procesie notyfikacji pomocy dla branży

Związki zawodowe, które w maju ub. roku podpisały umowę społeczną ws. transformacji górnictwa, chcą, by ich przedstawiciel mógł uczestniczyć jako obserwator w procesie unijnej notyfikacji rozwiązań pomocowych dla tej branży. We wtorek związkowcy skierowali w tej sprawie list do Komisji Europejskiej.

Soloch: celem spotkania w BBN wypracowanie przekazu władz polskich wobec sojuszników i Rosji

Sytuacja wokół Ukrainy, wypracowanie wspólnego przekazu ze strony przedstawicieli władz polskich wobec sojuszników, a także partnerów ukraińskich i wobec Rosji były tematem spotkania prezydenta, przedstawicieli jego kancelarii i rządu - przekazał we wtorek szef BBN Paweł Soloch.

Prokuratura: jest postępowanie w sprawie uzyskania dostępu do telefonu senatora Brejzy

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie w sprawie zawiadomienia senatora Krzysztofa Brejzy, dotyczącego uzyskania dostępu do informacji znajdujących się w jego aparacie telefonicznym - poinformował we wtorek PAP rzecznik tej prokuratury Maciej Meler.

Ewa Kopacz ponownie wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego

Była premier, europosłanka Ewa Kopacz (PO) we wtorek w Strasburgu została ponownie wybrana na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Otrzymała 467 głosów. Jest pierwszą Polką pełniącą tę funkcję w prezydium PE.

Chemicy z Uniwersytetu Łódzkiego pracują nad czujnikiem do wykrywania gazowego nadtlenku wodoru

Chemicy z Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z Narodowym Instytutem Chemicznym ze Słowenii, prowadzą badania nad opracowaniem przenośnych elektrochemicznych czujników gazowego nadtlenku wodoru (H2O2). Na realizację projektu pozyskano z UE ponad 1,2 mln zł.

Co piąty SMS w sieci pochodzi od maszyny

Co piąty SMS w sieci to tzw. SMS profesjonalny, czyli wiadomość wysłana przez maszynę, stanowiąca np. powiadomienie o wykonaniu przelewu, autoryzację wejścia na stronę internetową, powiadomienie marketingowe czy alert RCB - wynika z analiz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W Warszawie ruszyły rozmowy polsko-czeskie ws. Turowa

We wtorek tuż przed godz. 16 w Warszawie rozpoczęło się spotkanie minister klimatu i środowiska Anny Moskwy oraz czeskiej minister środowiska Anny Hubaczkovej w sprawie kopalni Turów. To kolejna tura rozmów.

Prokuratura: jest postępowanie ws. uzyskania dostępu do telefonu senatora Brejzy

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie ws. zawiadomienia senatora Krzysztofa Brejzy, dotyczącego uzyskania dostępu do informacji znajdujących się w jego aparacie telefonicznym - poinformował we wtorek PAP rzecznik tej prokuratury Maciej Meler.

Dołącz do nas