Tech Data nawiązała współpracę z producentem rozwiązań brzegowych w technologii 4G i 5G

Zobacz

- Reklama -

Tech Data ogłosiła ogólnoeuropejskie porozumienie z Cradlepoint, wiodącym dostawcą infrastruktury dostępowej WAN bazującej na technologiach bezprzewodowych 4G i 5G. Dzięki tej umowie Partnerzy Biznesowi Tech Data w całej Europie, w tym w Polsce, mogą oferować bezprzewodowe routery brzegowe Cradlepoint oraz usługę NetCloud – platformę opartą na subskrypcji, zapewniającą monitorowanie, zarządzanie, bezpieczeństwo i analizy w chmurze.

Dodanie Cradlepoint do portfolio umożliwia Partnerom Biznesowym Tech Data dostęp i wdrażanie rozwiązań sieci bezprzewodowej WAN nowej generacji dla m.in.: stacjonarnego handlu detalicznego, magazynów i logistyki, digital signage, monitoringu, publicznych WLAN, przełączania awaryjnego LTE, transportu publicznego oraz smart cities.

Zdaniem IDC, globalna wycena rynkowa infrastruktury LTE i 5G ma przekroczyć 5,7 mld USD do 2024 r. przy 5-letniej złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 43,4%.

Tech Data buduje portfolio ukierunkowanych na wyniki rozwiązań branżowych, brzegowych i mobilnych, aby pomóc Partnerom Biznesowym w obsłudze tego szybko rozwijającego się rynku, wspierając ich poprzez programy dystrybucyjne ułatwiające rozwój biznesu, wewnętrzną wiedzą techniczną oraz ofertami typu as-a-service.

Stephen Nolan, senior vice president, endpoint solutions, Europe, Tech Data, powiedział: “Technologia 5G jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym wprowadzenie na świat nowej fali prawdziwie zróżnicowanych innowacji i jako taka stanowi znaczącą szansę dla naszych Partnerów Biznesowych z ekosystemu IT. W tym kontekście Cradlepoint jest doskonałym dodatkiem do naszego portfolio dostawców. Ich portfolio 4G LTE i 5G umożliwia przedsiębiorstwom wdrażanie niezawodnej, wydajnej i korporacyjnej bezprzewodowej łączności komórkowej i nie możemy się doczekać rozszerzenia ich zasięgu w regionie.”

Eric Purcell, Senior Vice President, Global Partner Sales, Cradlepoint, powiedział: „Zapotrzebowanie na bezprzewodową sieć WAN rośnie w Europie i na całym świecie, ponieważ firmy coraz częściej korzystają z sieci komórkowych 4G i 5G w celu zapewnienia łączności bezprzewodowej. Nasza nowa umowa z Tech Data pojawia się w idealnym momencie, aby wykorzystać tę okazję i wyposażyć resellerów, partnerów biznesowych i integratorów systemów w produkty i usługi, których potrzebują, aby zapewnić przedsiębiorstwom każdej wielkości dostęp do niezawodnej, skalowalnej i bezpiecznej łączności komórkowej.”

Cradlepoint został przejęty przez Ericsson w listopadzie 2020 i działa jako samodzielna jednostka biznesowa pod własną marką. Ericsson został uznany za lidera wśród firm w Gartner Magic Quadrant 2021 w zakresie infrastruktury sieci 5G.

Za rozwój sprzedaży rozwiązań Cradlepoint w Tech Data w Polsce odpowiada Wojciech Kiałka, Business Unit Manager. Same rozwiązania Cradlepoint będą dostępne dla Partnerów Biznesowych w czerwcu 2021 r.

- Reklama -
Źródło:Tech Data

Polecamy

- Reklama -