Tech Data poszerza ofertę o produkty wykorzystujące AI, uczenie maszynowe oraz automatyzację

Zobacz

- Reklama -

Tech Data ogłosiła zawarcie nowej europejskiej umowy z Digitate, wiodącym dostawcą autonomicznego oprogramowania dla przedsiębiorstw. Umowa daje Partnerom Biznesowym Tech Data w całej Europie, w tym w Polsce, możliwość oferowania pełnej gamy rozwiązań Digitate zbudowanych na autorskiej platformie ignio™. Jednym z sześciu oferowanych Partnerom produktów jest moduł sztucznej inteligencji nadzorującej operacje IT.

Gartner przewiduje, że do 2023 r. 40 procent zespołów nadzorujących infrastrukturę i operacje w największych przedsiębiorstwach będzie korzystać z automatyki wspomaganej sztuczną inteligencją wykorzystującą uczenie maszynowe. Przewiduje się, że dla wielu firm będzie to naturalny i preferowany wybór. Aby ułatwić wykorzystanie pojawiającego się zainteresowania, Tech Data przygotowała dla swoich Partnerów Biznesowych szerokie portfolio rozwiązań przeznaczonych do analizy danych oraz specjalistyczne wsparcie na poziomie krajowym, oferując pomoc swoich ekspertów w zakresie danych i rozwiązań IoT, metodologii Solutions Factory i programów Practice Builder.

Ignio od Digitate wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML), aby zapewnić zespołom operacyjnym IT możliwość przewidywania, zapobiegania i naprawiania problemów i zagrożeń. Platforma oprogramowania pozwala identyfikować i samodzielnie obsługiwać incydenty, usuwać awarie oraz usterki bez interwencji człowieka z niespotykaną dotąd szybkością.

Craig Smith, Vice President, IoT and analytics, Europe, Tech Data, powiedział: “Tech Data strategicznie koncentruje się na wprowadzaniu na rynek zoptymalizowanego portfolio dostawców analityki danych i IoT, jednocześnie prowadząc i wspierając swoich Partnerów Biznesowych w opracowywaniu rozwiązań i modeli biznesowych, które zapewniają zindywidualizowane korzyści ich klientom. Digitate idealnie wpisuje się w taką strategię. Ich rozwiązanie ignio zapewnia zespołom wspierającym infrastrukturę i operacje wgląd oraz kontrolę nad rozdrobnionymi obszarami IT dzięki nowatorskiemu, przyjaznemu dla użytkownika narzędziu, dzięki któremu nasi Partnerzy Biznesowi staną się pionierami cyfrowej transformacji.”

Akhilesh Tripathi, CEO, Digitate, powiedział: “ignio stało się preferowanym oprogramowaniem dla organizacji inwestujących w rozwój. Niezrównana szybkość materializacji korzyści i silny wzrost przyciągają liczną grupę partnerów biznesowych i technologicznych, takich jak Tech Data. Cieszymy się, mogąc wejść w relację z Tech Data, widząc ogromny potencjał platformy ignio do wykorzystania przez Partnerów. Tech Data ma ogromne doświadczenie w rekrutacji i wspieraniu Partnerów w rozwijaniu nowych gałęzi działalności. Będziemy współpracować z ich zespołem, aby wspierać ich w każdym aspekcie takiej aktywności.”

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -