Telematyka: jak duży jest rynek monitoringu pojazdów i co na to wpływa?

Zobacz

- Reklama -

Telematyka komercyjna (samochodowa) odnosi się do rozwiązania technologicznego używanego do transmisji informacji na duże odległości w samochodach komercyjnych. Służy do monitorowania lokalizacji i ruchu pojazdów poprzez globalne systemy pozycjonowania (GPS) oraz pokładowe systemy diagnostyczne do śledzenia diagnostyki pojazdów. Służy również do monitorowania przyczep i aktywów niezmotoryzowanych oraz ostrzegania menedżera floty w przypadku ich nieautoryzowanego ruchu. Oprócz tego komercyjna telematyka oferuje również ocenę ryzyka ubezpieczeniowego, wgląd w konserwację i śledzenie bezpieczeństwa. Dostawcy ubezpieczeń używają tej technologii do monitorowania zachowań kierowców, co umożliwia im określenie czynników ryzyka i odpowiednie dostosowanie polis ubezpieczeniowych. Globalny komercyjny rynek telematyki osiągnął wartość 40,3 miliardów dolarów w 2020 roku.

Telematyka poszerza swój zasięg

Znaczący rozwój branży transportowej na całym świecie jest jednym z kluczowych czynników wpływających pozytywnie na rynek. Ponadto, powszechne stosowanie inteligentnych systemów transportowych stymuluje wzrost rynku. Ze względu na coraz większe wykorzystanie urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony, laptopy i tablety, producenci samochodów integrują zaawansowane rozwiązania w zakresie łączności, aby zapewnić dokładniejszy wgląd w pojazdy. Rozwiązania te pomagają również poprawić wydajność pojazdu, ułatwiając inteligentne wyznaczanie tras i śledzenie, zapewniając pomoc drogową oraz poprawiając ogólne wrażenia kierowcy.

Przewiduje się, że inne czynniki, w tym wdrożenie korzystnej polityki rządowej nakazującej śledzenie pojazdów użytkowych, wraz z rozwojem telematyki opartej na wideo, będą dalej napędzać rynek. Patrząc w przyszłość, Research and Markets przewiduje, że globalny komercyjny rynek telematyki będzie wykazywał silny wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat.

źródło: Cision, Research and Markets
- Reklama -

Polecamy

- Reklama -