Ad image

Thales i Google Cloud wprowadzają innowacyjną platformę SOC

Thales i Google Cloud ogłosiły strategiczne partnerstwo, mające na celu stworzenie globalnej platformy Security Operations Center (SOC) opartej na sztucznej inteligencji i najnowszych informacjach o zagrożeniach.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 2 Min Read

Francuski gigant Thales oraz Google Cloud ogłosili strategiczną współpracę mającą na celu stworzenie globalnej platformy Security Operations Center (SOC), która wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz aktualne informacje o zagrożeniach. Nowa inicjatywa ma na celu zapewnienie zaawansowanych możliwości wykrywania zagrożeń i szybkiego reagowania na incydenty dla klientów Thales na całym świecie.

Innowacyjna platforma SOC

Połączenie sił Thales i Google Cloud zaowocowało stworzeniem nowoczesnej platformy SOC, która obecnie działa we Francji, a jeszcze w tym roku ma być dostępna dla organizacji międzynarodowych. Platforma korzysta z doświadczenia Thales w zakresie wykrywania i reagowania na incydenty oraz możliwości SecOps Google Cloud, w tym Google Security Operations, VirusTotal i Mandiant Intelligence Threat. Efektem jest zintegrowana, globalna platforma, która oferuje klientom Thales zaawansowane funkcje, w tym:

  • Otwarta platforma, która rozszerza zakres monitorowania dzięki ekonomicznemu przetwarzaniu danych z prędkością i skalą Google Cloud.
  • Zaawansowana analiza danych wspierana przez usługi wywiadu zagrożeń Thales i Google.
  • Szybkie określenie wpływu incydentu dzięki sztucznej inteligencji oraz skrócenie czasu reakcji, co zapewnia ciągłość działania.
  • Całodobowy nadzór nad systemami informatycznymi i technologiami operacyjnymi, umożliwiający natychmiastowe wykrywanie incydentów bezpieczeństwa.

Nowa era w ochronie przed cyberzagrożeniami

Ta współpraca stanowi istotny krok naprzód w strategiach cyberbezpieczeństwa obu firm, zapewniając organizacjom na całym świecie zaawansowane narzędzia do ochrony ich systemów informatycznych przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cybernetycznymi.