Ad image

TikTok osiągnął kolejny krok w Projekcie Clover

Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit

TikTok nawiązał partnerstwo z NCC Group. Współpraca ta ma na celu wzmocnienie ochrony danych użytkowników z Europy w ramach inicjatywy Projekt Clover.

Lokalizacja Danych w Europie

TikTok zdecydował się na przechowywanie danych europejskich użytkowników w specjalnych centrach danych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Pierwsze z nich, zlokalizowane w Dublinie, jest już aktywne, a kolejne w Norwegii i Irlandii są w fazie realizacji.

Niezależny Nadzór NCC Group

NCC Group, mająca biura w wielu krajach europejskich, została wybrana przez TikTok do przeprowadzenia audytów, monitorowania przepływu danych oraz niezależnej weryfikacji bezpieczeństwa. Firma ta posiada prestiżowe akredytacje, takie jak TIBER-EU i oznaczenie CHECK od brytyjskiego Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

Zaawansowana Ochrona Danych

NCC Group, jako ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, będzie nadzorować różne operacje związane z ochroną danych. Ich zadaniem będzie m.in. monitorowanie przepływu informacji oraz weryfikacja, aby tylko uprawnieni pracownicy mieli dostęp do kluczowych danych. Specjaliści z NCC Group będą również odpowiedzialni za wdrażanie i zarządzanie zabezpieczeniami, a także ocenę nowych rozwiązań bezpieczeństwa.

Współpraca na rzecz Lepszych Standardów

W najbliższych miesiącach TikTok i NCC Group zamierzają współpracować z kluczowymi decydentami w Europie, aby przedstawić szczegóły ich partnerstwa. Celem jest ustanowienie nowych standardów ochrony danych na kontynencie.

Jesteśmy dumni, że TikTok uznał naszą ekspertyzę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Nasze niezależne podejście do oceny, monitorowania i autoryzacji zapewnia europejskim użytkownikom pewność co do standardów bezpieczeństwa, które TikTok wprowadza, przewyższając europejskie normy,” mówi Stephen Bailey, globalny dyrektor ds. prywatności w NCC Group.