Spółka Transition Technologies MS S.A. podpisała umowę zakupu 55% akcji w szwajcarskiej spółce Pixel Plus AG. Nabycie pakietu większościowego wpisuje się w strategię TTMS w obszarze rozbudowy międzynarodowej sieci sprzedaży. W opinii Zarządu akwizycja umożliwi wzmocnienie obecności TTMS na rynku szwajcarskim oraz w pozostałych krajach niemieckojęzycznych. Transakcja finansowana jest ze środków własnych TTMS. TTMS wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies, jednej z największych polskich grup informatycznych.
Pixel Plus AG to firma informatyczna z biurem w Zurichu, działająca na rynku od 2015 roku. Oferuje szeroki zakres usług IT dla znanych, międzynarodowych korporacji, których główne siedziby znajdują się w Szwajcarii. Pixel Plus współpracuje także z dynamicznie rozwijającymi się start-upami i scale-upami, odpowiadając w tych firmach za strategię rozwoju i wdrożenia w obszarze IT. Firma specjalizuje się w realizacji projektów w oparciu o technologię Adobe Experience Manager (AEM), usług doradczych oraz dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora bankowego, publicznego, przemysłu i sportu. Swoimi kompetencjami i doświadczeniem wspiera klientów w tworzeniu skutecznych i innowacyjnych platform cyfrowych.
Pixel Plus AG wpisuje się w strategię rozwoju TTMS w obszarze akwizycji zagranicznych. Model biznesowy spółki jest zgodny ze sposobem działania TTMS, a profil technologiczny pokrywa się z jego kluczowymi kompetencjami. Duży popyt na nowoczesny outsourcing IT w Szwajcarii tworzy szansę na rozwój dla tego rodzaju inicjatyw. Usługi świadczone wspólnie przez TTMS i Pixel Plus będą oparte o near-shoring z Polski (czyli outsourcing usług do rejonów zbliżonych geograficznie i kulturowo), w ramach efektywnie współpracujących zespołów polsko-szwajcarskich. W transakcję były zaangażowane: firma doradcza Arthos Corporate Finance GmbH z Monachium oraz kancelaria prawna Sawaryn i Partnerzy.
Partnerstwo z Pixel Plus AG to kolejny ważny krok w realizacji strategii międzynarodowego rozwoju Grupy TTMS. Jestem przekonany, że ta akwizycja przyspieszy rozwój obu firm. Kierunek, który obrał TTMS nie jest przypadkowy – ponad 70% sprzedaży Grupy TTMS w 2023 roku była skierowana do klientów, których główne siedziby znajdują się w Szwajcarii. Posiadanie lokalnego przedstawicielstwa pozwoli nam na rozszerzenie współpracy z obecnymi klientami i dotarcie do nowych, działających na tym atrakcyjnym rynku. Szwajcaria stała się szóstym krajem, w którym mamy spółkę zależną, dołączając do Polski, Danii, Malezji, UK i Indii. Transakcja przybliża nas także do realizacji głównego celu, którym jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy usług IT – mówi Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu Transition Technologies MS S.A.
Akwizycje są ważnym elementem naszej strategii. Warto w tym kontekście przypomnieć m.in. udane przejęcie z 2021 r., kiedy to TTMS podpisał umowę zakupu 56% akcji w duńskiej spółce ConCor A/S, uznanego dostawcy outsourcingu IT w Skandynawii. Teraz spółka ta działa pod nazwą TTMS Nordic i stanowi ważny element w naszym rozwoju w Europie Północnej, notując wzrosty obrotów i zyskowności – dodaje Sebastian Sokołowski.
Rozwój w kierunku globalnej firmy międzynarodowej to kolejny etap rozwoju Grupy Transition Technologies. Organizacja zatrudnia ponad 2000 osób mając własne oddziały lub spółki zależne m.in. w USA, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech, Ukrainie, Malezji, Tajwanie. Grupa koncentruje się na nowoczesnych usługach outsourcingowych dla największych korporacji zagranicznych oraz specjalizowanych dostawach i usługach IT dla sektorów energetyki i gazu, przemysłu i medycyny.
„Kolejne akwizycje międzynarodowe to naturalny krok w rozwoju naszych firm. Tworzymy spółki w różnych krajach które są zarządzane przez lokalnych managerów lub inwestujemy w pakiety większościowe firm zagranicznych. Dobry początek roku 2024 to na pewno nie koniec, planujemy kolejne akwizycje m.in. w USA oraz organizację kolejnych spółek w Indiach i na Bliskim Wschodzie. Strategia GK TT wpisuje się w szerszą ofensywę polskich firm IT które powoli będą coraz bardziej widoczne na świecie. Budowanie silnej międzynarodowej pozycji wymaga cierpliwości i starannego planu. My go mamy. Jeszcze przed 2025 rokiem chcemy być firmą informatyczną o przychodach co najmniej 1 mld zł, działającą na sześciu kontynentach. Dodatkowo mocno zyskujemy w oczach międzynarodowych partnerów z uwagi na nasz duży nacisk na kwestie związane z ESG i zeroemisyjność, którą osiągniemy już w 2025 r.” – podsumowuje prof. Konrad Świrski Prezes GK TT.