Ad image

Transition Technologies zamyka “trudne dla IT” półrocze nieoczekiwanym wynikiem

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit 2 min

Choć 2023 przyniósł ze sobą pewne turbulencje gospodarcze i wyzwania w sektorach IT, branża radzi sobie dość dobrze. Przykładem jest Transition Technologies, w przypadku którego podsumowanie wyników za I półrocze pokazuje, że przychody grupy osiągnęły poziom 390 mln PLN, co stanowi wzrost o około 18% w stosunku do poprzedniego roku. 

Transition Technologies jest jednym z większych graczy w polskim sektorze IT, koncentrując swoje usługi na outsourcingu, managed services oraz projektach wdrożeniowych w sektorach energetycznym, przemysłowym, medycznym i administracji publicznej. Firma jest mocno obecna na rynkach międzynarodowych.

Prezes Grupy, prof. Konrad Świrski, w swojej ocenie podkreśla, że utrzymanie tempa wzrostu w tych trudnych czasach jest wyzwaniem, ale zdaniem Świrskiego, dla większych i doświadczonych firm IT, 2023 r. i następne lata to część cyklu koniunkturalnego, do którego firmy muszą dostosować swoje działania.

Również Sebastian Sokołowski, Prezes Transition Technologies Managed Services, mówi o “trudnych czasach” dla rynków IT, ale podkreśla, że firma dąży do osiągnięcia 15% EBITDA. Firma dostrzega również rosnącą konkurencję na rynku outsourcingu, ale pomimo wyzwań związanych z większą rywalizacją i rosnącymi kosztami pracy, Transition Technologies zauważa nadal rosnące obroty.

W obszarze przemysłu, firma dostrzega potrzebę optymalizacji kosztów i monitoringu wydatków ze strony klientów, ale widzi również szanse na wzrost na rynku zarządzania cyklem życia produktu oraz rynku IIoT (Industrial Internet of Things) z wykorzystaniem technologii chmurowych.

W branży energetycznej, firma skupia się na rozwoju i dywersyfikacji, z nowym rynkiem bilansującym i innowacjami w branży IT jako siłami napędowymi zmian ich produktów. Urszula Jarosz, Prezes Zarządu Transition Technologies-Systems, podkreśla, że firma jest liderem wśród dostawców oprogramowania dla największych polskich firm energetycznych i dąży do kontynuowania strategii opartej na rozwoju organicznym.

W sektorze zdrowia, Transition Technologies skupia się na budowaniu pozycji lidera w obszarze rozwiązań IT dla sektora badań klinicznych, widząc w nim potencjalne możliwości rozwoju.