Uczelnie stawiają na e-biznes – WSH z Radą biznesu

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

19 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Handlowej (WSH) we Wrocławiu została powołana  Rada Biznesu. Do Rady zostali zaproszeni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska i nie tylko. Rektor dr Roman Fulneczek wręczył akty powołania. Celem Rady Biznesu jest stworzenie warunków do współpracy Uczelni z praktyką gospodarczą oraz bieżąca wymiana doświadczeń zmierzająca do poprawy jakości kształcenia w ramach posiadanych i planowanych kierunków i dostosowanie programu studiów do potrzeb rynku pracy.

WSH

WSH to niepubliczna uczelnia wyższa o profilu biznesowym. W ofercie uczelni znajdują się studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe, w tym renomowane MBA współtworzone z partnerami biznesowymi.

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu to uczelnia z ponad dwudziestoletnią tradycją – mówi dr inż. Tomasz Długosz, Kierownik Katedry Informatyki i Prorektor ds. Rozwoju WSH – która  za główny cel stawia sobie wysoką jakość kształcenia studentów oraz przekazanie im specjalistycznej i praktycznej wiedzy dostosowanej do potrzeb rynku pracy.

Uczelnia obecnie ma w swojej ofercie studia licencjackie na kierunkach informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz turystyka i rekreacja, a także studia magisterskie na kierunkach zarządzanie oraz turystyka i rekreacja. Uczelnia jest w trakcie przekształcania studiów licencjackich na kierunku informatyka w studia inżynierskie i uruchamiania studiów inżynierskich na kierunku logistyka. Oba te kierunku ruszają od przyszłego roku akademickiego i prowadzona jest już na nie rekrutacja. Znakomitym uzupełnieniem studiów I-go i II-go stopnia jest bogata oferta studiów podyplomowych i prestiżowych studiów MBA.

WSH

Władze uczelni dostrzegają zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru IT, dlatego też mocno rozwijamy informatykę. Oferta studiów inżynierskich na tym kierunku przewiduje wybór z pięciu specjalności: inżynieria internetowa, inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa i multimedia, bezpieczeństwo sieci i systemów teleinformatycznych oraz e-biznes – wymienia dr inż. Tomasz Długosz i dodaje – Sylwetki absolwentów i opisy specjalności były konsultowane z naszymi partnerami z obszaru IT.

Pierwsze cztery specjalności są typowo informatyczne pokrywające swoim programem te obszary IT, z których brakuje na rynku pracy najwięcej specjalistów.

- Advertisement -

Przytaczając najnowsze dostępne raporty można jasno zauważyć, że samych choćby specjalistów od bezpieczeństwa sieci brakuje na dzień dzisiejszy 5 tys. osób – podkreśla dr Długosz – W przypadku programistów jest jeszcze większe zapotrzebowanie, rzędu nawet 50 tys. osób, jak donosi Raport Pracuj.pl, „Pracuj w IT 2018”. Nowością na naszej uczelni jest specjalność międzykierunkowa E-biznes – kontynuuje dr Długosz – realizowana wspólnie z kierunkiem turystyka i rekreacja. W ramach tej specjalności student nabywa wiedzę i umiejętności w zakresie przedsięwzięć gospodarczych i turystycznych realizowanych poprzez różnego rodzaju media teleinformatyczne, elektroniczne, sieci komputerowe i Internet..

Niezależnie od ukończonej specjalności student kończy studia na kierunku informatyka z tytułem inżyniera, a na rynku pracy ma to obecnie ogromne znaczenie – dodaje dr Tomasz Długosz.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -