Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Ukraina zbiera fundusze na aparaty rentgenowskie

Udostępnij

Na platformie zainicjowanej przez prezydenta Ukrainy  –  UNITED24 – tylko do końca sierpnia trwa specjalna zbiórka pieniędzy na zakup aparatów rentgenowskich mających pomagać ofiarom wojny w Ukrainie. Platformę aktywnie wspierają międzynarodowe marki oraz osoby publiczne: Balenciaga, Imagine Dragons, Andrij Szewczenko, Iga Świątek oraz Bang & Olufsen –  duńska marka, która wyprodukowała limitowaną edycję głośników Beosound 2 w barwach ukraińskiej flagi. Dziesięć z nich zostanie rozlosowanych w ramach specjalnej loterii.

UNITED24 to uruchomiona w maju tego roku platforma crowdfundingowa, która umożliwia zbieranie funduszy na rzecz Ukrainy. W zbiórki mogą włączyć się obywatele wszystkich krajów, a pieniądze przeznaczane są na siły zbrojne, pomoc medyczną i odbudowę Ukrainy po wojnie. Powstanie UNITED24 zainicjował prezydent Wołodymyr Zełenski.

– Każdy może przekazać darowiznę jednym kliknięciem z dowolnego kraju. Mogą to być indywidualni obywatele, przedsiębiorcy i wielkie korporacje. Na co dzień walczymy z wrogiem, walcząc o wartości wolności i demokracji, a UNITED24 stanie się usługą cyfrową, która zjednoczy cały cywilizowany świat, by wesprzeć Ukrainępowiedział Wołodymyr Zełenski.

Do tej pory – jak poinformował w rozmowie z agencją informacyjną Ukrinform Michaił Fiodorow, wicepremier Ukrainy, minister ds. transformacji cyfrowej – ponad 60% środków zebranych na UNITED24 zostało przeznaczonych dla sił zbrojnych. Walczący Ukraińcy potrzebują jednak coraz więcej sprzętu medycznego. Dlatego UNITED24 zaprasza do pomocy w zbieraniu funduszy na ten cel znanych ambasadorów i światowe marki.

Specjalną zbiórkę prowadzi też Bang & Olufsen. Aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na cele medyczne, luksusowa firma z Danii, wyprodukowała limitowaną wersję kultowego głośnika Beosound 2 w kolorach ukraińskiej flagi. Głośniki nie będą dostępne w oficjalnej sprzedaży. Można je wygrać, biorąc udział w tej konkretnej zbiórce.

Wszystkie zebrane do 31 sierpnia pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatów rentgenowskich z ramieniem C, które pomogą lekarzom szybko diagnozować złamania, znacznie zwiększając odsetek udanych operacji. Rany odłamkowe i liczne złamania należą do najczęstszych rodzajów obrażeń doznawanych przez ofiary wojny w Ukrainie.

Aby wziąć udział w loterii, należy wejść na oficjalną stronę UNITED24 i dokonać darowizny za minimum 10 euro. Im wyższa kwota, tym więcej szans na wygraną. Na zakończenie zbiórki 10 losowo wybranych darczyńców otrzyma ukraińską edycję głośników Bang & Olufsen Beosound 2. Zwycięzcy zostaną wybrani 1 września. Wyniki loterii darowizn zostaną opublikowane na stronie UNITED24.

Do dziś za pośrednictwem platformy UNITED24 zebranych zostało 175 mln dolarów. Zgromadzone pieniądze są przekazywane Narodowemu Bankowi Ukrainy, który rozdysponowuje je między poszczególne ministerstwa.

Źródło:Infor. Pras.

Zobacz

Ropa naftowa w piątek rano drożeje

W piątek po godz. 8 ropa naftowa Brent na giełdzie w Londynie drożeje o 0,28 proc., do 87,42 dol. za baryłkę. W górę idą też notowania ropy naftowej WTI na giełdzie w Nowym Jorku o 0,31 proc., do 81,48 dol. za baryłkę.

Hiszpania: Gazociąg pirenejski tematem na szczycie niemiecko-hiszpańskim; Francja nadal przeciwna

Jednym z tematów spotkania kanclerza Niemiec Olafa Scholza i premiera Hiszpanii Pedro Sancheza w środę ma być dokończenie budowy rurociągu MidCat, umożliwiającego transport gazu z hiszpańskich terminali do reszty Europy - podają europejskie media. Przeciwko MidCat występuje prezydent Francji Emmanuel Macron.

Polskie spółki zawarły międzynarodowe partnerstwo dot. zwiększenia bezpieczeństwa sieci energetycznych

Stoen Operator, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz CEZ Distribuce tworzą projekt EGI Grid w kategorii Smart Grid - poinformował Stoen Operator. Celem transgranicznego przedsięwzięcia będzie zwiększenie bezpieczeństwa sieci energetycznych w krajach UE.

Polska aplikacja wyprzedziła Spotify

Polska aplikacja do planowania zakupów została doceniona w najnowszym...

Amazon inwestuje w technologię. W ciągu 3 lat zainwestował krocie w centra dystrybucyjne

Amazon nieustannie inwestuje w nowe technologie wspierające pracowników i...

Inflacyjna spirala wciąż się nakręca

Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, w sierpniu inflacja bazowa,...
- Reklama -

REKLAMA