Ad image

Weronika Kuna obejmuje stanowisko Government Affairs Lead w Microsoft

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Weronika Kuna dołączyła do polskiego oddziału Microsoft jako dyrektor ds. relacji z sektorem administracji publicznej i rządem. Jako członkini zespołu CELA (Corporate, External, and Legal Affairs) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, będzie także odpowiedzialna za realizację polityki korporacyjnej firmy.

 “Technologia i jej wpływ na rozwój jednostek, społeczeństwa i państwa to coś, co fascynuje mnie od lat i co stało się również osią mojego rozwoju zawodowego. Jestem dumna, że dzisiaj mogę dołączyć do Microsoft – firmy, którą od dawna obserwuję i podziwiam za to, że jest inspirującym i odpowiedzialnym liderem technologicznym. Cieszę się również, że mogę dołączyć do Microsoft w tak wyjątkowym dla firmy momencie. Mam nadzieję, że moje doświadczenia i pomysły pomogą realizować ambitne cele związane z inwestycją w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej”.

Weronika Kuna, microsoft
Weronika Kuna, Microsoft

Przed dołączeniem do Microsoft Weronika Kuna pełniła funkcję dyrektor działu Digital & Fintech w CEC Government Relations. Zajmowała się m.in. konsultingiem i doradztwem dla firm w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem i komunikacji strategicznej. Była współtwórczynią ImpactCEE, największego polskiego wydarzenia poświęconego gospodarce cyfrowej, gdzie pełniła funkcję szefowej ds. polityki publicznej i spraw rządowych, ściśle współpracując z administracją publiczną w cyfrowej transformacji tego sektora. Pracowała również w Narodowym Banku Polskim jako specjalistka w Departamencie Zagranicznym gdzie współpracowała m.in. z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBRD)

Weronika Kuna jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Była również doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.